Nie da się ukryć, że to właśnie telewizory Ultra HD są dzisiaj przekaźnikiem najnowocześniejszej technologii. Teraz, kiedy tego rodzaju odbiorniki można nabyć w naprawdę przystępnej cenie, cieszą się one ogromną popularnością. Nieskazitelna jakość obrazu i przekaz najdrobniejszych szczegółów idealnie odwzorowujący wygląd naturalny, to priorytety, które chcemy uzyskać, wybierając najlepszy telewizor UHD. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Co to jest UHD?

Na początku warto wyjaśnić, czym jest sama technologia UHD – Ultra High Definition, zamiennie 4K. Ten współczynnik świadczy o rozdzielczości obrazu. Okazuje się, że najlepszy telewizor UHD daje nam obraz o dokładnie 3840×2160 pikselach. To aż 4 razy więcej niż Full HD. Co ciekawe, telewizory w technologii Full HD dawały nam na ekranie łącznie 2 miliony pikseli. Ultra HD daje ich aż 8 milionów. Innowacją jest też format wyświetlanego obrazu. W najnowocześniejszych odbiornikach to 16:9.

Jaki telewizor UHD sprawdzi się w Twoim domu?

Zastanawiając się, jaki telewizor UHD wybrać, musisz wziąć pod uwagę czynniki, na których zależy Ci najbardziej podczas domowych seansów. Pamiętaj, że najlepszy telewizor UHD pozwoli Ci dostrzec obraz w najdrobniejszym jego szczególe. Co więcej, nigdy nie będzie on rozmyty, ale idealnie ostry. Nie musisz też martwić się o niekorzystne działanie promieni słonecznych, które będą padać na ekran czy światło sztuczne. Technologia 4K dostosowuje się do tych czynników i automatycznie wzmacnia jakość przekazu, by nic nie zakłócało odbioru.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Okazuje się, że technologia UHD nie nakazuje oglądania przekazu telewizyjnego z określonej odległości. Zwykłe odbiorniki przyczyniały się do psucia wzroku, przy technologii UHD nie ma o tym mowy. Widz może siedzieć blisko odbiornika i nie wpływa to w żaden sposób negatywnie, nie powoduje to również pogorszenia się jakości obrazu. Możesz wybierać więc odbiorniki duże, takie jak telewizor UHD 55 i nie martwić się o swoje oczy.

Parametry, na które musisz zwrócić uwagę wybierając najlepszy telewizor UHD

Rzeczywiście pierwszym czynnikiem, na który najczęściej zwracamy uwagę podczas wyboru telewizora, jest jego cena. Okazuje się jednak, że najlepszy telewizor UHD może być naprawdę tani. Minęły już czasy, w których na najnowszą technologię trzeba było wydać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Uwagę zwróć na pewno na cale. Telewizory 4K dostępne są już od 40 cali, ale korzystnie jest wybrać telewizor UHD 55 – eksperci przyznają, że to standard, jeśli odbiornik ma być wykorzystywany w warunkach domowych o przeciętnym metrażu. Ważna jest też forma ekranu. 4K dostępne są z prostymi bądź zakrzywionymi ekranami. Te z zakrzywionymi pozwalają osiągnąć efekt trójwymiaru. Pamiętaj też, by Twój odbiornik mógł obsługiwać jak najwięcej formatów, takich jak MPEG2, MPEG4, MPO czy PNG i PNS.

Na jakie korzyści możesz liczyć?

To, jaki telewizor UHD wybierzesz, będzie miało kolosalne znaczenie, patrząc na korzyści, które osiągniesz. Co ciekawe, oprócz oglądania filmów i seriali w najlepszym wydaniu, będziesz mógł odtwarzać także pokaz zdjęć – telewizor UHD 55 pozwoli Ci dostrzec każdy ich szczegół. Będziesz mógł też grać i wyświetlać własne nagrania, nawet te stworzone smartfonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here