Praktyczne kamery IP Uniarch

Każdego dnia wiele osób w całej Polsce zastanawia się nad wyborem odpowiednich komponentów do budowy systemu monitoringu. Wartym uwagi rozwiązaniem są praktyczne kamery IP Uniarch. Podpowiadamy, czy warto je wybrać. Zapraszamy do lektury artykułu!

Skuteczna ochrona miejsc narażonych na włamania, kradzieże czy akty wandalizmu wymaga zastosowania niezawodnych urządzeń monitoringu wizyjnego. Nie zawsze jednak użytkownicy dysponują zasobami budżetowymi, pozwalającymi na zakup sprzętu z najwyższej półki. Wówczas należy rozważyć, jakie funkcje są niezbędne, a które z nich mają niższy priorytet. Dobrym wyborem w tym zakresie mogą być budżetowe kamery IP firmy Uniarch w rewelacyjnej ofercie cenowej.

Czym kierować się przy wyborze kamer IP do monitoringu?

Wielu użytkowników zastanawia się, czym kierować się przy wyborze kamer IP do monitoringu. Na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę?

 • Przede wszystkim należy określić, w jaki sposób sprzęt będzie łączył się z rejestratorem. W omawianym przypadku mamy do czynienia z połączeniem poprzez sieć LAN skrętką UTP.
 • Kolejnym aspektem jest oferowana rozdzielczość. Dobrej jakości kamery IP zapewniają szczegółowość obrazu na poziomie od 2 do 5 megapikseli, co można przyjąć za minimum.
 • W zależności od metrażu monitorowanego pomieszczenia należy dobrać sprzęt zapewniający odpowiedni kat widzenia.
 • Miejsca, gdzie występują słabe warunki oświetleniowe i konieczność monitorowania po zmroku wymagają zastosowania kamer IP z jasnym obiektywem i emiterem IR.
 • Dobrą praktyką jest zweryfikowanie kompatybilności poszczególnych modeli z wykorzystywanymi przez nas rejestratorami NVR lub DVR.
 • Jeżeli planujemy monitorować duży obszar ze znacznej wysokości to dobrym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia wyposażonego w dodatkowy motozoom.
 • Ostatnim aspektem, o którym warto wspomnieć, jest odporność na warunki atmosferyczne określana klasą IP. Do użytku zewnętrznego zalecamy kamery w klasie szczelności IP67.

Decydując się na zakup urządzeń do systemów monitoringu wizyjnego IP Uniarch, uwzględnij szeroki wybór urządzeń oferowanych przez sklep EC System.

Dlaczego kamery IP Uniarch to dobry wybór dla domu i firmy?

Często polecanymi produktami do instalacji zdalnego nadzoru, cechującymi się dobrą relacją jakości do ceny są urządzenia serii Uniarch by Uniview. Dlaczego kamery IP Uniarch to dobry wybór dla domu i firmy?

 • Dobra rozdzielczość – produkty są wyposażone w wysokiej klasy przetworniki w technologii CMOS Progressive Scan, gwarantujące szczegółowy obraz o niskim poziomie szumów.
 • Widoczność w nocy – urządzenia posiadają wbudowane emitery IR o dużym zasięgu, umożliwiające rejestrację w godzinach nocnych i w słabych warunkach oświetleniowych.
 • Praktyczne funkcje – sprzęt obsługuje szereg przydatnych funkcjonalności, wśród których warto wspomnieć o mechanizmach 3D DNR czy Defog, poprawiających jakość video.
 • Wsparcie dla PoE – nowoczesne kamery IP Uniarch są kompatybilne z technologią Power over Ethernet, która umożliwia zasilanie urządzeń przy pomocy kabla sieci komputerowej.
 • Zdalny dostęp – producent dostarcza użytkownikom możliwość zdalnego nadzoru nad systemem monitoringu, dzięki oprogramowaniu oraz aplikacjom mobilnym.

Należy dodać, że wiele dostępnych w sklepach internetowych kamer IP Uniarch zostało zaprojektowanych w klasie szczelności IP67 z myślą o użytku zewnętrznym. Urządzenia mogą pracować w szerokim zakresie temperatur dodatnich i ujemnych.

Kamery IP marki Uniarch – dobra jakość w korzystnej cenie

Wsparcie technologii PoE, rejestracja obrazu w nocy czy wysoka szczegółowość video to jedne z wielu zalet produktów Uniarch by Uniview. Sprzęt znajduje zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i firmach czy obiektach o charakterze przemysłowym i magazynowym.

Jeżeli szukasz dobrej jakości monitoringu w korzystnej cenie, to kamery IP marki Uniarch pomogą Ci w budowie niezawodnego systemu nadzoru video, który nie nadwyręży Twojego budżetu. Produkty należące do tej serii znajdziesz m.in. w sklepie internetowym EC System

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here