Monitory dla graczy

Należysz do miłośników gier komputerowych i chciałbyś lepiej przygotować dla siebie stanowisko do grania? Jeśli tak, na pewno szczególną wagę musisz przyłożyć do monitora, który zadecyduje o tym, jak bardzo realistyczna będzie twoja rozgrywka. Naszym faworytem w tym względzie są monitory zakrzywione o najwyższych parametrach i nowoczesnych funkcjonalnościach. Dowiedz się, dlaczego warto je wybrać.

Zakrzywiony monitor gamingowy idealny do większych stanowisk

Zakrzywione monitory zazwyczaj posiadają większe rozmiary od klasycznych, płaskich ekranów. Ze względu na tę swoją cechę doskonale sprawdzają się na tych stanowiskach gamingowych, które są obszerne i ustawione nieco dalej od oczu gracza. Dzięki temu łatwiej jest mu obejrzeć cały ekran jednym rzutem oka: a co za tym idzie, znacznie łatwiej jest ocenić mu sytuację, jaka ma miejsce w grze.

Z tego względu polecamy wybór zakrzywionego, dużego monitora każdemu, kto lubi wygodnie rozsiąść się – czy nawet półleżeć – na fotelu lub sofie. Świetnie sprawdzą się w połączeniu z padem, który zapewnia znacznie większą swobodę niż klasyczne rozwiązanie, jakim jest klawiatura i myszka.

Prawdziwa głębia obrazu i realistyczność doświadczeń

Zakrzywione, duże monitory odznaczają się wysoką rozdzielczością. Dzięki połączeniu ich wielkości, wysokiej rozdzielczości i jakości obrazu, a także za sprawą kształtu, który niemalże otacza gracza, łatwo  uzyskać dzięki nim bardzo realistyczny efekt. Świat gry niemal wciąga do siebie gracza, który decyduje się zasiąść przed takim monitorem. W efekcie wszystkie wrażenia z rozgrywki są znacznie bardziej intensywne, a ona sama staje się ciekawsza.

Odpowiednie oświetlenie i brak efektów odbicia światła

Zakrzywione monitory doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których obawiamy się refleksów i odbić światła, padającego z boku na ekran. Dzięki zakrzywionym krawędziom ograniczają możliwość odbić bocznych i sprawiają, że obraz jest wyraźniejszy i zawsze doskonale widoczny.

Co więcej, monitory o zakrzywionych krawędziach zazwyczaj cechują się dużą jasnością i są doskonale doświetlone, co sprawia, że gra na nich jest po prostu przyjemniejsza w odbiorze. Można dostrzec na nich więcej detali, a zmęczenie wzroku pojawia się znacznie później, gdyż jest on mniej wytężony podczas całej sesji.

Zachwycające parametry

Kupując zakrzywiony monitor, warto zwrócić uwagę także na inne jego cechy, które mogą sprawić, że będzie najlepszym wyborem dla gracza. Będzie to przede wszystkim wysoka częstotliwość odświeżania i krótki czas reakcji, które gwarantują, że na ekranie nie pojawią się opóźnienia  czy smużenie, utrudniające obserwację sytuacji w grze. Decydując się na zakup monitora marki iiyama, dostępny na stronie iiyama-sklep, będziesz mógł wybrać także urządzenie, które zostało specjalnie zaopatrzone w redukcję niebieskiego światła i migotania. W efekcie nie tylko rozgrywka będzie przyjemniejsza, ale także twoje oczy znacznie zdrowsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here