Czy warto kupić sprzęt refabrykowany?

Osoby poszukujące tańszych zamienników, niekoniecznie nowych, ponieważ kierują się ich ceną, często zastanawiają się także nad ofertami sprzętu refabrykowanego. Nie każdy ma jednak świadomość, iż nie są to nowe urządzenia.

Zazwyczaj tego typu produkty można dostać bezpośrednio od producenta. Jest to towar naprawiony, który jest już całkowicie sprawny, a co więcej – otrzymuje on całkowicie nową obudowę. Zazwyczaj stanowi on produkty z reklamacji, gwarancji i serwisów. Jak się okazuje, jego jakość nie różni się znacząco od jakości produktów nowych.

W takiej sytuacji pojawia się zatem pytanie, czy może warto zaopatrzyć się właśnie w chociażby smartfon refabrykowany. W internecie pojawia się wiele ofert właśnie takiego sprzętu, w tym również na oficjalnych stronach producentów.

Jakość i gwarancja

Jeżeli kupuje się produkt refabrykowany bezpośrednio od dostawcy lub producenta, wtedy ma się największą pewność i gwarancję, że będzie on całkowicie sprawny. Co więcej, przysługuje na niego gwarancja o takiej samej długości, jak w przypadku całkowicie nowego produktu. Zgodnie z prawem producenci mają obowiązek dostarczenie prefabrykowanego urządzenia użytkownikowi w takiej postaci, która będzie całkowicie wolna od jakichkolwiek wad. Nie trzeba więc martwić się, że dostanie się trefny i niepewny towar, chyba że kupuje się go od sprzedawcy, który z kolei naprawia prefabrykaty w serwisach nieautoryzowanych. Wtedy sytuacja wygląda różnie.

Różnica w cenie

W porównaniu do sprzętu nowego, urządzenia prefabrykowane są tańsze. W niektórych przypadkach można liczyć nawet o kilkaset złotych mniejszy rachunek do zapłacenia. Warto tutaj za przykład wziąć sobie chociażby firmę Samsung, która zamieściła w swoim sklepie internetowym modele telefonów o zaskakująco niższych stawkach. To samo tyczy się operatorów Orange.

Czy warto kupić sprzęt refabrykowany?

Kolejnym atutem takiego rozwiązania, chociażby w kwestii wspomnianego operatora sieciowego, jest możliwość uzyskania gwarancji wynoszącej aż 12 miesięcy. Jak widać, możliwości jest wiele, a każda oferta jak dotąd prezentuje się bardzo atrakcyjnie i kusząco.

Czy jest to zatem sprzęt godny polecenia?

Zdecydowanie tak. Otrzymuje się bowiem sprzęt w stu procentach sprawny, w dodatku w nowej obudowie. Nie płaci się za jego naprawę, ponieważ są to koszty ponoszone przez producentów. Co ważne, można zaoszczędzić naprawdę wysokie kwoty. Taki sprzęt refabrykowany jest ponadto dodatkowo wyczyszczony i zaktualizowany. Nie dostaje się więc modelu z przestarzałym oprogramowaniem.

Jeśli tylko potrafi się wyłuskać interesujące, ale jednocześnie wiarygodne oferty takich produktów, wtedy bez obaw można poddać się zakupowemu szaleństwo. Ryzyko pojawia się w momencie, kiedy trafia się na nieuczciwego sprzedawcę. Takich ofert jest bowiem równie dużo, co tych uczciwych. Sprawdzone źródło zakupu będzie tutaj najlepszą opcją.

Często konsumenci zapominają o zdrowym rozsądku, a emocje biorą górę nad ich logicznym rozumowaniem. Kiedy tylko widzą świetną ofertę sprzętu po atrakcyjnie niskiej cenie, od razu w ciemno rezerwują towar, a później go zakupują. Warto najpierw zastanowić się nad interesującą ofertą i sprawdzić ją dwa razy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here