Trudno wyobrazić sobie pracę w firmie bez odpowiedniego wyposażenia. Jest ono niezbędne, aby nie tylko ułatwić pracę pracownikom, ale również zapewnić wysoki poziom satysfakcji wśród klientów z dokonywanej usługi. Wysokiej klasy sprzęt komputerowy nie jest jednak najtańszy. A niekiedy jest on konieczny do realizacji zaawansowanych projektów. Jednak nie musimy czekać na lepsze czasy pod względem finansów dla naszej firmy, aby pozwolić sobie na dobre narzędzia. Laptopy poleasingowe mogą sprawdzić się bardzo dobrze, a ich zakup nie będzie dla przedsiębiorstwa dużym obciążeniem.

Tani laptop dla firmy niekoniecznie niskiej klasy

Używane laptopy biznesowe to zazwyczaj komputery wysokiej klasy. Często nawet przewyższają swoimi możliwościami obecnie dostępne na rynku komputery. Jeśli chcemy uzyskać kompromis pomiędzy ceną a jakością kupowanego sprzętu, ale jednocześnie nie możemy sobie pozwolić na zakup laptopów ze słabym wyposażeniem, to komputery poleasingowe są chyba najlepszym rozwiązaniem.

Klasa biznes – czym się wyróżnia?

Przede wszystkim bardzo dobrym wyposażeniem. Laptopy klasy biznes to takie cadillaki wśród komputerów. Posiadają trwalsze i bardziej wydajne podzespoły, a także nowocześniejsze komponenty. To wszystko sprawia, że na laptopach klasy biznes możemy realizować bardziej zaawansowane projekty, które równają się nie tylko z prestiżem, ale również wyższymi pieniędzmi. A pozyskanie takich jest zawsze bardzo cenną kartą w portfolio każdej firmy.

Klasa biznes to nie tylko „piękno” od środka. Laptopy przeznaczone dla biznesmenów są również o wiele bardziej wytrzymałe. Są wykonywane z lepszych materiałów, dzięki czemu możliwe jest ich transportowanie bez obaw o uszkodzenie – nie tylko obudowy, ale również wnętrza. Wiele z nich jest odpornych na wstrząsy, które mogłyby spowodować trudności z poprawnym działaniem w standardowym laptopie, a czasem również na uderzenia, czy upadki z niewielkiej wysokości. Nie zalecamy oczywiście rzucanie sprzętem komputerowym, jednak sama już perspektywa posiadania laptopa, który nie zostanie zniszczony na skutek drobnego incydentu daje poczucie bezpieczeństwa każdej osobie, które pracuje na nim nad zaawansowanymi projektami.

O czym warto wiedzieć kupując laptopy poleasingowe?

Rozpatrując możliwość zakupu sprzętu poleasingowego zwróćmy uwagę przede wszystkim na datę jego produkcji. Jeśli był on użytkowany więcej niż 5 lat, to lepiej jest nieco więcej zainwestować i kupić sprzęt nowszy. W przeciwnym razie możemy narazić się na zakup laptopa, który będzie nie spełniał naszych wymagań.

Kolejną rzeczą jest oczywiście specyfikacja. Zanim zakupimy laptop, warto jest porównać ją ze specyfikacją komputerów ze sklepów. A jeśli mamy wątpliwości co do niektórych elementów wyposażenia, zawsze możemy się posiłkować wskazówkami i recenzjami sprzętowymi, jakie znajdziemy w Internecie.

Pamiętajmy również o tym, że ważny jest okres gwarancyjny. Im będzie on dłuższy, tym lepiej. Standardem jest jednak zazwyczaj 6-miesięczny lub roczny okres gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here