Najlepsze klawiatury mechaniczne z podświetleniem RGB

Klawiatury mechaniczne są coraz bardziej doceniane przez użytkowników, szczególnie wytrawnych graczy. Cenią je sobie również osoby, które sporo czasu spędzają przed komputerem przy edytorach tekstu.

Ciekawym elementem przykuwającym uwagę w klawiaturach mechanicznych jest także podświetlenie. W niektórych modelach można spotkać się z diodami RGB. Opcja ta umożliwia wybór dowolnej świetlnej iluminacji.

Mimo iż tego typu urządzenia nie są nowością na rynku, cieszą się dosyć sporą popularnością, która jednak hamuje jeszcze wysoka cena za pojedyncze modele. Które modele tego rodzaju klawiatur są najbardziej godne polecenia?

Klawiatura dla graczy – Coole Master Masterkeys Pro RGB

Jest to model, który z pewnością docenią gracze spędzający długie godziny na grach komputerowych. Firma ta ma do zaprezentowania dwa modele w wersji mniejszej oraz większej. W wersji mniejszej nie występuje klawiatura numeryczna, co wpływa na jej kompaktowość. Takie rozwiązanie nie zajmuje również dużo miejsca na biurku. Oba produkty wykonano jednak z najlepszych jakościowo materiałów i wyposażono w przełączniki mechaniczne Cherry MX oraz dodatkowo w podświetlenie RGB. Mimo iż są to urządzenia bardzo drogie, są warte swojej ceny. W tym przypadku się nie przepłaci.

Klawiatura dla wymagających – Corsair K95

Jest to rodzaj klawiatury mechanicznej z dodatkowym podświetleniem RGB, które spełni nawet najbardziej wyszukane wymagania. Została ona wyposażona w przełączniki mechaniczne Cherry MX, które są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. W klawiaturze umieszczono aż 133 klawisze. Pośród nich znajdują się również makra i funkcja N-Key Roller umożliwiająca włączenie kilku klawiszy naraz. Cena opisywanej klawiatury sięga jednak kwoty aż 950 złotych. Wszystko z powodu licznych nowinek technologicznych i wysokiej jakości prezentowanego sprzętu.

Wysoka jakość w relatywnie niskiej cenie od producenta Steel Series

Klawiatura mechaniczna Apex M800 to produkt polecany przez wspomnianą wyżej firmę. Różni się od pozostałych tym, że wyposażono ją w przełączniki stanowiące własność firmy – QS1. Zdaniem producenta zapewniają one o 25% szybszą reakcję od przełączników konkurentów. Oczywiście podczas budowy klawiatury nie zapomniano o dodatku w postaci podświetlenia RGB. Co więcej, wyposażono ją w znacznie szerszą, niż ma to miejsce w przypadku standardowych klawiatur spację. Warto także zaznaczyć, że model ten posiada własny procesor oraz pamięć. Cena za omawianą klawiaturę to około 700 złotych.

Najlepsze klawiatury mechaniczne z podświetleniem RGB

Produkt firmy Logitech

Klawiatura Logitech G910 to kolejny model, który ucieszy jej użytkowników niesamowitymi iluminacjami świetlnymi dzięki wmontowanemu RGB. Tak jak w poprzedniku, zamontowano w niej autorskie przyciski Romer- G. Do wyboru są również inne dodatkowe klawisze, chociażby obsługujące multimedia. Model ten różni się jednak ceną. Jego wartość oszacowano na kwotę około 500 złotych.

Marka Roccat z klawiaturą Suora FX na czele

Marka ta może poszczycić się swoim nowym modelem klawiatury mechanicznej z dodatkowym podświetleniem RGB. Mimo wszystko zachowano jednak w prezentowanym modelu dosyć prosty i tradycyjny wygląd. Wspomniana klawiatura to jedna z częściej stosowanych przez miłośników gier komputerowych. Wyposażono ją w sześć klawiszy, która można samodzielnie zaprogramować według potrzeby. Wystarczy jedynie kabel USB, by połączyć ją z komputerem i zacząć mistrzowskie rozgrywki. Wiele osób decyduje się na tą klawiaturę mimo ceny, która sięga 600 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here