Model Galaxy S7 to poprzednik Samsunga Galaxy S8, który jest aktualnym modelem flagowym firmy z Korei. Starszy brat znajduje się ciągle w ofercie operatorów komunikacyjnych i cieszy się sporą popularnością. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na zakup ubiegłorocznego modelu.

Dużo droższy znaczy dużo lepszy?

Najważniejszym czynnikiem jest cena, ponieważ Samsung Galaxy S7 jest dostępny w wielu sklepach internetowych za mniej niż 2000 zł, podczas gdy najnowszy model kosztuje 1000 zł więcej. Oczywiście warto zastanowić się, z czego wynika ta różnica. Jeżeli interesuje nas wydajność, wybór modelu S7 wydaje się słuszny. Nowy telefon jest oczywiście szybszy, ale dla przeciętnego użytkownika nie jest to kolosalna różnica. S8 nie zachwyca też nowymi funkcjami. Owszem znalazło się tam kilka nowości (np. skaner tęczówki oka), lecz nie są to zmiany kluczowe.

Im większy, tym lepszy?

Drugim argumentem przemawiającym za zakupem starszego, pozornie gorszego, telefonu jest wielkość urządzenia. Samsung Galaxy S7 został wyposażony w ekran o przekątnej równej 5,1 cala. To więcej niż niejeden smartfon, w tym iPhone 8. Przekątna 5,8 cala zastosowana w modelu S8 sprawia, że ten telefon wygląda jak prawdziwy olbrzym. Raczej nie zmieści się w kieszeni jeansów, trudno będzie upchnąć go w torebce, a utrzymanie tak dużego sprzętu w dłoni może stanowić problem dla niejednego użytkownika. Jeżeli zależy nam na sprawnym i wydajnym telefonie o umiarkowanych rozmiarach, model S7 wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem.

Nowszy: bardziej prestiżowy?

Można zastanowić się też nad prestiżem użytkowania modeli S7 i S8. Nowszy telefon jest zawsze czymś bardziej intrygującym. Jednak jeżeli zależy nam na prestiżu osobistym lub prestiżu pracowników firmy, których wyposażamy w sprzęt, różnica pomiędzy telefonami Samsunga nie jest tak ogromna. Apple wypuścił właśnie iPhone’a X i to ten najdroższy na rynku model jest rzeczywistym wyznacznikiem luksusu. Płacąc więcej za tegorocznego Samsunga nie zyskamy wiele w zakresie prestiżu. Choć porównanie parametrów technicznych ciągle mówi co innego, telefony projektowane w kalifornijskim Cupertino, ciągle są bardziej prestiżowe niż kolejne modele pochodzące z Korei.

Podsumowanie

Oba telefony są bardzo dobre, lecz starszy jest sporo tańszy. Samsung Galaxy S7 to wybór przede wszystkim dla tych, który cenią sobie dobry stosunek ceny do jakości. Koreański producent od lat wypuszcza na rynek doskonałej jakości smartfony. Co roku są to udoskonalone konstrukcje, jednak różnice pomiędzy kolejnymi modelami nie są kolosalne. Wybór telefonu z poprzedniego roku to wybór budżetowy. Jeżeli nie mamy specyficznych wymagań możemy w łatwy sposób zaoszczędzić 1000 zł, ponieważ wydajność obu modeli jest zbliżona. Dla niektórych użytkowników dodatkowym atutem modelu S7 będą mniejsze gabaryty. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here