Router z kontrolą rodzicielską. Najciekawsze modele

Do niedawna jedynie rodzice mogli wpływać na dziecko i osobiście dopilnować, jakie treści przegląda ono za pośrednictwem Internetu. Jak wiadomo, wcale nie było to takie proste. Teraz jednak istnieje możliwość skorzystania z nowoczesnych routerów, które wyposażono w tak zwaną kontrolę rodzicielską. Opcja ta pozwala zablokować niektóre usługi i strony, które nie powinno pojawiać się pośród treści przeglądanych przez dzieci. Nie jest to jednak szczyt możliwości, które obecnie oferowane są na rynku z nowoczesnymi modelami routerów.

Tania opcja – router Netgear R6220

Prezentowany router to jedna z tańszych opcji umożliwiających skorzystanie z kontroli rodzicielskiej. Model ten pozwala skutecznie zablokować dostęp do niepożądanych treści dzieciom. Co więcej, można skutecznie ustalić, w jakich godzinach ma działać blokada oraz ukierunkować router na wybrane urządzenia odbiorcze. Urządzenie wyróżnia także kilka innych opcji. Korzysta ono bowiem z dwuzakresowej sieci WiFi oraz portów LAN, jak i WLAN. Z jego pomocą można także utworzyć sieć WiFi dla gości.

Ciekawa alternatywa – ASUS RT-AC1200G+

Model ten oczywiście także zapewnia możliwość stworzenia blokady rodzicielskiej oraz blokadę połączeń dla dzieci poza określonymi godzinami. ASUS wyróżnia jeszcze jedna ciekawa zaleta. Ma on wbudowane cztery anteny oraz korzysta z technologii AiRadar, która kształtuje wiązki. To wpływa korzystnie na zwiększenie zasięgu sieci, a pozyskiwane efekty skutecznie konkurują z innymi modelami routerów. Omawiane urządzenie działa z modemami 3G oraz 4G, jest również kompatybilne z drukarkami.

Wysoka funkcjonalność z modelem AVM FRITZ! Box 4040

Jak zauważono, jest to niezwykle funkcjonalny model, który zapewnia szybkie połączenie z Internetem bez względu na wykorzystywane łącze. Umożliwia także podpięcie zewnętrznego modemu LTE. Jego najważniejszą funkcją jest oczywiście kontrola rodzicielska z blokadą stron dla dorosłych na podstawie zapisanej w urządzeniu bazy www.

Router z kontrolą rodzicielską. Najciekawsze modele

Co więcej, router korzysta z dobrodziejstw Gigabit LAN, jak i WLAN AC 844 Mbit/s w połączeniu z N 400 Mbit/s.

Zaawansowany router – D- Link DWR- 921

Router ten stanowi połączenie wielu nowinek technologicznych, dzięki którym zapewnia się wysoka funkcjonalność oaz niezawodność prezentowanego sprzętu. Wspomniany model routera to wysoka jakość objawiająca się w wysokiej wydajności sieci. Oprócz kontroli rodzicielskiej sprzęt wyposażono także w podwójną zaporę oraz wysokiej klasy szyfrowanie WPA- WPA2.

Model wart uwagi – Edimax BR- 6208AC

Jeżeli pragnie się uzyskać wysoką jakość w przystępnej cenie, warto pomyśleć właśnie o tym modelu routera. Umożliwia on bowiem wprowadzenie kontroli rodzicielskiej z przypisaniem wybranych komputerów, a także określeniem godzin blokady. Być może jego wydajność nie dorównuje poziomem przedstawionej konkurencji, mimo to dzieci będą dzięki niemu bezpieczne. Router obsługuje WiFi w standardzie 802.11ac.

Router znany i popularny – TP- Link TL-WR1043ND

Cena tego urządzenia to około 200 złotych. Tak jak i w poprzednich modelach, również ten posiada wbudowaną funkcję kontroli rodzicielskiej. Jego pozostałe funkcje nie różnią się od konkurencji, mogą być jednak w pewnych przypadkach bardziej rozbudowane. Jest to urządzenie warte zainteresowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here