stary telefon

Otrzymanie nowego telefonu w prezencie, w ramach przedłużenia umowy u operatora czy kupienie ze względu na uszkodzenie poprzedniego lub „bo wyszedł lepszy model” sprawia, że w szafkach i szufladach ludzi na całym świecie zalega nawet po kilka starych komórek i smartfonów. Co jakiś czas natrafia się na nie przy sprzątaniu – i zostawia na miejscu, nie do końca wiedząc, co zrobić ze starym telefonem. Okazuje się jednak, że jest kilka ciekawych rozwiązań. Warto zatem odkopać swoje nieużywane już (zarówno działające, jak i zepsute) komórki i skorzystać z jednej z dostępnych opcji!

Gdzie można wyrzucić stare telefony?

Co istotne, prawo zabrania wyrzucania elektroodpadów do śmietnika – zarówno kosza na odpady zmieszane, jak i kubły przeznaczone na te recyklingowalne. A stare urządzenia elektroniczne, takie jak właśnie telefony komórkowe oraz smartfony, zdecydowanie należą do elektroodpadów. Gdzie zatem można wyrzucić stare telefony?

Oficjalną drogą ich utylizacji jest przekazanie do recyklingu podczas oficjalnego wywozu elektrośmieci. Ani domy jednorodzinne, ani bloki nie mają dostępu do specjalnych kubłów przeznaczonych właśnie na recykling elektroodpadów – są one zbierane przez specjalistyczne firmy w ramach umowy podpisanej z zarządem gminy. Należy zatem sprawdzić harmonogram zbioru elektrośmieci w danej miejscowości. A jeżeli zależy Ci na czasie, bo np. właśnie się przeprowadzasz i chcesz się pozbyć wszystkich elektrośmieci, to możesz osobiście je zawieźć do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Elektronicznych. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.njumobile.pl/artykuly/co-zrobic-ze-starym-telefonem

Co zrobić ze starym telefonem, by się nie zmarnował?

Choć recykling nie jest do końca „marnowaniem” elektroodpadów, to oddawanie do niego działających komórek nie jest najbardziej opłacalną opcją. W końcu taki sprzęt jest jeszcze cokolwiek wart – nawet jeśli ma sporo lat. Znalezienie kupca może jednak stanowić problem; w końcu, gdyby tak nie było, to komórka nie leżałaby na dnie szuflady od dłuższego czasu. Co w takiej sytuacji zrobić ze starym telefonem? Skorzystać ze skupu starych telefonów w ramach Programu Re od Orange!

Celem Programu Re jest nadanie drugiego życia urządzeniom, które mogą się jeszcze komuś przydać. Orange odkupuje stare sprawne smartfony, po czym naprawia ewentualne drobne uszkodzenia i przywraca telefonu do obiegu. Poprzedni właściciel otrzymuje gotówkę za sprzedaż sprzętu, a także bon na zakupy w salonach Orange, który może wykorzystać np. na nabycie nowego smartfonu. By skorzystać z takiego rozwiązania w ramach Programu Re, udaj się po prostu do najbliższego salonu Orange. A jeśli po drodze znajdziesz też stary, ale zepsuty telefon komórkowy, to możesz również zabrać go ze sobą, w każdym salonie operatora znajduje się bowiem specjalny pojemnik na elektrośmieci.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here