Czy można wymienić baterię w IPhone X

Kondycja baterii w telefonie może zależeć od kilku czynników, związanych z codziennym użytkowaniem. Niektóre działania mogą doprowadzić do szybkiego osłabienia baterii, a w konsekwencji do konieczności jej wymiany. Czy można wymienić baterię w IPhone X i kiedy należy to zrobić?

Kiedy konieczna jest wymiana baterii w IPhone X?

Wymiana baterii jest konieczna w przypadku, kiedy jej kondycja znacząco wpływa na działanie telefonu. Kiedy urządzenie zaczyna działać wolniej lub też wyłącza się przy niskim poziomie baterii to znak, że bateria nie jest w dobrym stanie. Informuje o tym również komunikat w ustawieniach baterii systemu IOS.

Czy wymiana baterii w IPhone X zawsze jest możliwa?

Każdy serwis IPhone X jest w stanie wymienić baterię w telefonie tylko pod warunkiem, że pozostałe funkcje urządzenia działają prawidłowo. Oznacza to, że urządzenie nie może posiadać żadnych uszkodzeń mechanicznych. Nie zaleca się zatem wymiany baterii w telefonach z rozbitym lub pękniętym wyświetlaczem oraz uszkodzeniami obudowy. Przed wykonaniem usługi wymiany baterii technik powinien również przeprowadzić test diagnostyczny, który zweryfikuje sprawność wszystkich podzespołów.

Kiedy wymiana baterii w IPhone X jest niemożliwa?

Wymiana baterii nie jest zalecana w kilku konkretnych przypadkach. Jest to przede wszystkim sytuacja, kiedy urządzenie posiada znaczne uszkodzenia w obudowie. Demontaż i montaż baterii jest wtedy znacznie utrudniony lub nawet niemożliwy. Nie powinno się wymieniać baterii również w telefonach zalanych lub zawilgotniałych. Wymiana nie jest możliwa też w przypadku, kiedy urządzenie posiada aktywną blokadę iCloud oraz nie uruchamia się.

Ile trwa i ile kosztuje wymiana baterii IPhone X?

Bateria powinna zostać wymieniona w autoryzowanym serwisie Apple. Koszt wymiany baterii wynosi od 250 zł do 400 zł w zależności od serwisu. Sam proces wymiany baterii nie jest czasochłonny i nie powinien przekroczyć 2 godzin. Nie wszystkie serwisy są jednak w stanie wymienić baterię od ręki, więc należy również doliczyć ewentualny czas oczekiwania na podjęcie naprawy.

Bateria to bardzo ważny element, który ma wpływ na jakość funkcjonowania urządzenia. Dlatego, jeśli kondycja baterii w smartfonie nie jest dobra, a system operacyjny zgłasza konieczność serwisu, nie należy bagatelizować tych ostrzeżeń. Wymiana baterii iPhone X na nową może całkowicie wyeliminować występujące problemy i przywrócić pełną sprawność urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here