W trosce o swoje bezpieczeństwo

Coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń gwarantujących bezpieczeństwo w przypadku różnego rodzaju napaści fizycznej i aktów przemocy. Nie powinno to dziwić – statystyki przestępstw w naszym kraju nie przedstawiają się zbyt optymistycznie. Średnio, każdego roku w naszym kraju ginie ponad 500 osób w wyniku morderstw i niemal tyle samo w wyniku zabójstw. Poszukując skutecznych środków ochrony przed atakiem fizycznym, wiele osób decyduje się na zakup gazu pieprzowego. Ten coraz popularniejszy środek stanowi proste w obsłudze i poręczne zabezpieczenie na wypadek nieprzyjemnych sytuacji. Poniżej przedstawiamy kilka porad skierowanych do osób rozważających możliwość zakupu gazu pieprzowego, z których dowiesz się, jakie są podstawowe właściwości tej substancji, w jaki sposób z niej korzystać oraz w jakich sytuacjach nadaje się do samoobrony.

Gaz pieprzowy – dla poszukujących skutecznych środków zabezpieczających

Gaz pieprzowy to rodzaj gazu obezwładniającego, którego działanie polega na wywołaniu intensywnego uczucia pieczenia i świądu w obrębie skóry i oczu, a także problemów w oddychaniu i dezorientacji. Często do gazów pieprzowych dodawany jest odpowiedni barwnik, który – osadzając się na skórze osoby spryskanej gazem – pełni rolę markera, pozwalającego na identyfikację sprawcy ataku nawet po jego ucieczce. Dostępne w naszym kraju gazy pieprzowe nie wymagają od kupujących udziału w określonych szkoleniach lub posiadania specjalnych zezwoleń na ich posiadanie.

Gaz pieprzowy jest środkiem przeznaczonym do samoobrony. Korzystają z nich przede wszystkim – choć nie tylko – kobiety, osoby starsze, obcokrajowcy, a także wszyscy ci, którzy czują się zagrożeni podczas przemieszczania się po określonym terenie. Gaz pieprzowy jest również wykorzystywany w przypadku konfrontacji z dzikimi zwierzętami; pozwala skutecznie odstraszyć agresywnych psy, a nawet wilki.

Działanie gazu jest natychmiastowe; bezpośrednio po kontakcie ze skórą wywołuje nieprzyjemne odczucia. Osoby spryskane gazem pieprzowym mogą mieć problemy z usunięciem jego pozostałości ze swojej skóry. Należy podkreślić, że najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się skutków spryskania gazem pieprzowym jest dokładne opłukanie twarzy detergentami rozkładającymi tłuszcze, na przykład mydłem. Obmywanie twarzy wodą przynosi natomiast skutek odwrotny do zamierzonego, wzmagając uczucie pieczenia i świądu.

Dostępne formy gazu pieprzowego

Wśród dostępnych produktów, wyróżnić można trzy grupy gazów pieprzowych. W każdy z nich możesz z łatwością zaopatrzyć się w stacjonarnych sklepach z militariami lub w internecie, na przykład na stronie: https://www.spyshop.pl/.

Do pierwszej z grup należy standardowy gaz pieprzowy rozpylany w postaci mgły, której cząstki osadzają się na ciele osoby spryskanej. Ten typ gazu ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim, w trakcie używania nie musimy celować bezpośrednio w oczy lub twarz atakującego napastnika. Do najważniejszych minusów zaliczyć należy dużą podatność rozpylanego gazu na wiatr i opady atmosferyczne, które mogą całkowicie rozwiać nasz obronny stożek mgły. Ponadto, gaz tego typu nie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych.

Drugim typem jest gaz strumieniowy, który nie rozpyla się do postaci mgły, lecz osadza się dokładnie w miejscu, w które celujemy. Zaletą tego typu gazu jest mniejsza podatność na wpływ wiatru niż w przypadku gazu mgłowego, a także nieco większy zasięg działania. Co równie ważne, ten typ gazu jest bardziej skondensowany i po osadzeniu się na skórze wywołuje bardziej intensywne odczucia pieczenia.

Ostatnim typem jest gaz pieprzowy w formie żelu, uważany powszechnie za najbezpieczniejszy spośród wszystkich dostępnych. W przeciwieństwie do gazu mgłowego, nie wytwarza on chmury cząstek, ale uwalnia skondensowany strumień żelu, który osadzając się na twarzy napastnika, zmienia swą postać do formy spienionej. Ten typ gazu może być bez problemu używany w zamkniętych pomieszczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here