Poznajmy plusy zakupu starszych lub używanych modeli smartfonów i laptopów

Smartfony i laptopy należą do tzw. domowej elektroniki, którą co jakiś czas wymieniamy na nowy model. Faktem jest jednak, że wraz z osiągami sprzętu rośnie często jego cena. 3000-4000 zł za dobry telefon, 5000 zł i więcej za laptopa nie dziwi nikogo. Stąd też m.in. coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem starszego lub używanego modelu telefonu, lub laptopa, zwłaszcza jeśli chodzi o wysoko cenione przez użytkowników produkty firmy Apple. Choć na rynku dostępne są najnowsze modele sprzętu amerykańskiego giganta, istnieje wiele korzyści związanych z wyborem starszych wersji. Poniżej omówimy główne zalety takiego podejścia, koncentrując się na iPhone’ach i Macbookach. Zaczynajmy.

Jakie są kluczowe zalety zakupu starszego modelu np. iPhone 13 Pro Max?

  1. Jedną z największych zalet zakupu starszego iPhone’a jest oczywiście znacznie niższa cena w porównaniu z najnowszymi modelami. Dla wielu osób jest to kluczowy czynnik decydujący o wyborze danego modelu.
  2. Stabilność oprogramowania. Starsze modele iPhone’ów często otrzymują aktualizacje systemu operacyjnego, co oznacza, że mogą nadal korzystać z najnowszych funkcji oferowanych przez iOS.
  3. Znana wydajność. Starsze modele, takie jak iPhone 13 Pro Max, mimo upływu czasu nadal oferują imponującą wydajność. Dzięki solidnemu procesorowi i odpowiedniej pamięci RAM mogą obsługiwać nawet najbardziej wymagające aplikacje i zadania.

Co przemawia za wyborem używanego Macbooka od Apple?

  1. Znana od lat konstrukcja. Macbook słynie ze swojej trwałości i solidności. Nawet używane egzemplarze mogą być w doskonałej kondycji, szczególnie jeśli poprzedni właściciel dbał o niego, a sprzęt nosi jedynie minimalne ślady użytkowania.
  2. Wyjątkowa jakość ekranu. Macbooki od Apple wyposażone są w wyświetlacz Super Retina XDR, który zapewnia niesamowitą jakość obrazu. Nawet starsze modele mogą pozwolić cieszyć się wyjątkowym wizualnym doświadczeniem.
  3. Wsparcie dla najnowszych systemów operacyjnych. Starsze Macbooki mogą nadal być kompatybilne z najnowszymi wersjami systemu operacyjnego macOS, co zapewnia im dostęp do najnowszych funkcji i technologii.

Na jakie elementy należy zwracać uwagę kupując starszy lub używany sprzęt Apple?

  1. Stan techniczny. Kupowany iPhone 13 Pro Max czy Macbook musi być przede wszystkim w pełni sprawny. Przed zakupem warto sprawdzić, czy telefon lub laptop nie mają żadnych uszkodzeń ani problemów z działaniem. Kluczowy jest oczywiście wyświetlacz, ale warto także zapytać o baterię oraz oryginalną ładowarkę. Szczególnie w przypadku laptopów od Apple bateria jest kryterium, dla którego wiele osób wybiera ten a nie inny sprzęt. .
  2. Blokady iCloud i SIM. Upewnij się, że kupowane urządzenie nie ma aktywowanych blokad iCloud lub SIMlocków, które mogą ograniczyć jego funkcjonalność i mogą wymagać wizyty w serwisie.
  3. Dostępność gwarancji. Jeśli to możliwe, sprawdź, czy produkt nadal jest objęty gwarancją. Niepozorna karta gwarancyjna może dać nam dodatkową ochronę w przypadku jakichkolwiek problemów.

Podsumowanie

Wysokie ceny nie muszą stać na przeszkodzie posiadania topowego sprzętu. Nie ma nic złego w zakupie starszego iPhone 13 Pro Max lub używanego modelu Macbooka. Mało tego. Może być to doskonałą opcją dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy, nie rezygnując z jakości i wydajności. Kluczowe jest jednak sprawdzenie stanu technicznego urządzenia, uniknięcie blokad iCloud i SIMlocków oraz upewnienie się, że produkt nadal jest w dobrym stanie wizualnym i technicznym. Dobry egzemplarz posłuży nam bez problemu 2-3 lata. Kto wie, może następnym razie zdecydujemy się sięgnąć po produkt proste ze sklepowej półki, czego życzymy wszystkim czytelnikom.

 

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here