Smartfon z podwójnym aparatem – selekcja modeli z 2016 roku

Warto spojrzeć na modele, które zawojowały 2016 rok i przypomnieć sobie, jak to było, by krytycznym okiem spojrzeć na zachodzące zmiany i mieć szersze pojęcie o opcjach, które są warte swojej ceny. Jeśli chodzi o same smartfony z podwójnym aparatem, są one coraz to bardziej popularne. Mają one dwie główne kamery. Warto spojrzeć na interesujące modele.

Przegląd interesujących modeli smartfonów

Swoją uwagę na pierwszy rzut oka przykuwa z pewnością Huawei Mate 9. Jedna kamerka posiada rozdzielczość 20Mpix, natomiast druga 12Mpix. Dzięki temu każde zdjęcie wykonywane z pomocą aparatu wykorzystuje w tym celu dwa sensory, gdzie większy wychwytuje szarość, a mniejszy kolory. Dzięki temu można liczyć na znacznie lepiej doświetlone zdjęcia. Podwójna kamera zapewnia także użytkownikom telefonu możliwość dwukrotnego zoomu bez żadnej straty na jakości.

W dodatku stabilizator obrazu pilnuje, by żadna fotografia się nie rozmazała. Urządzenie wyposażono również w 5,9 calowy wyświetlacz oraz 64GB pamięci wbudowanej. Aby jednak cieszyć się takim telefonem, należałoby się liczyć z kwotą zakupu sięgającą nawet do trzech tysięcy złotych.

Firma Huawei wypuściła na rynek jeszcze jeden ciekawy model, mianowicie P9. Również posiada on podwójną kamerę, tutaj jednak oba sensory mają moc aż 12Mpix. Tak jak w przypadku powyższego modelu, ten również wychwytuje szarość z pomocą jednej kamery oraz kolory dzięki drugiej. Tutaj jednak nie można liczyć na podwójny zoom. Jest to nieco mniejszy model, ponieważ posiada ekran o przekątnej 5,2 cala. Jeśli użytkownik chciałby taki smartfon posiadać n własność, musi liczyć się z wydatkiem do 2 tysięcy złotych.

Kiedy poszukiwania idealnego telefonu dla siebie wciąż trwają, wtedy na drodze staje nam Apple iPhone 7 Plus. Firmy tej nie trzeba przedstawiać, każdy doskonale zna tą markę oraz lansowane przez nią produkty. Prezentowany model posiada dwie kamery 12Mpix, a także podwójny zoom.

Smartfon z podwójnym aparatem – selekcja modeli z 2016 roku

Wykonuje świetnej jakości zdjęcia z bardzo dobrym doświetleniem. Jeśli tylko użytkownik tego telefonu ma ochotę, może wykonywać zdjęcia z efektem rozmytego tła. Ta funkcja to dobre rozwiązanie w przypadku zdjęć portretowych. Podgląd obrazu uzyskuje się na 5,5 calowym ekranie. Cena tego urządzenia to około 5 tysięcy złotych.

Firma ta jednak może takie ceny dyktować.

Jeszcze jeden godny uwagi smartfon to LG G5 z podwójną kamerą o mocy 16Mpix oraz 8Mpix. Obie kamery pozwalają na wykonywanie zdjęć szerokokątnych. Mowa tutaj o aż 135- stopniowym polu widzenia. Oczywiście w każdej chwili opcja ta może zostać wyłączona i zdjęcia będą wykonywane w standardzie, czyli 75 stopniach. Pozostałe parametry to chociażby 5,3 calowy wyświetlacz oraz 4GB pamięci RAM. Telefon ten można kupić za około 1500- 2000 złotych.

Czym się kierować podczas wyboru telefonu?

Najlepiej będzie przede wszystkim spojrzeć na wszystkie parametry powyższych modeli i porównać je ze sobą w odniesieniu do ceny. Warto także zastanowić się, czy nie ma się jakichś specjalnych oczekiwań, chociażby w kwestii zdjęć szerokokątnych, czy dużego wyświetlacza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here