Polecane klawiatury mechaniczne TKL

Coraz większa liczba graczy decyduje się na zakup klawiatury mechanicznej. Dzięki niej uzyskuje się znacznie szybsze i lepsze pod względem responsywności działanie. Sprzęt ten jest zatem sprawniejszy, a przy tym zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż w przypadku klawiatur membranowych. W modelach tego typu występuje mniej klawiszy, mianowicie pozbawiono je sekcji numerycznej. To pozwala graczom uzyskać więcej miejsca na myszkę.

Klawiatura CM Masterkeys Pro S

Jak na klawiaturę, spisuje się naprawdę nieźle. Posiada między innymi markowe przełączniki Cherry MX, a także wbudowany procesor Cortex-M0. Model ten wyposażono w klawisze multimedialne i umożliwia blokadę klawisza Windows. Co więcej, obsługuje makra. Dodatkowe efekty wizualne zapewnia podświetlenie LED. Klawiatura ta jest dostępna w wersji z podświetleniem białym lub w wersji umożliwiającej wybór podświetlenia. Jej cena nie przekracza 700 złotych.

Model klawiatury Logitech G610

Logitech to producent znany każdemu. Zasłynął z wyjątkowej jakości akcesoriów komputerowych, w tym również klawiatur. Prezentowany model to jeden z lepszych, po który z pewnością powinni sięgnąć rasowi gracze. Urządzenie nie zostało wyposażone w sekcję numeryczną, dzięki czemu jego budowa wyróżnia się kompaktowością i ergonomią. Zamontowano w nim również przełączniki mechaniczne Cherry MX z podświetleniem.

Klawiatura może zostać podłączona do komputera dzięki kablowi USB, którego długość wynosi prawie dwa metry. Cena za taką klawiaturę to wydatek rzędu 400 do 500 złotych.

Klawiatura warta uwagi – Modecom Volcano Lanparty

Jest to model oferowany przez polskiego producenta. Prezentowana klawiatura mechaniczna jest zarazem jedną z najtańszych na naszym rynku, ponieważ jej cena to zaledwie około 200 złotych. Taka cena jest naprawdę konkurencyjna, o czym świadczy brak konkurencji. W urządzeniu nie można znaleźć przełączników Cherry MX, zamontowano jednak Out Blue. Mimo to model ten wciąż stanowi znacznie lepszą alternatywę dla klawiatury membranowej. Został on dodatkowo wyposażony w podświetlenie z możliwością zmiany intensywności światła.

Polecane klawiatury mechaniczne TKL

Ceniona przez graczy klawiatura Corsair K65 Gaming

Zarówno znana, jak i ceniona klawiatura zrzesza liczne grono jej miłośników na całym świecie. Zamontowane w niej przełączniki Cherry MX, jak i podświetlenie z możliwością wyboru koloru. Do wyboru jest aż 16 mln barw. Co więcej, sprzęt został wyposażony w dodatkowe ułatwienia, jak chociażby podpórkę pod nadgarstki zapewniającą ergonomiczne ułożenie dłoni bez uczucia drętwienia i mrowienia. Kolejne ułatwienie to dwa złącza USB 2.0. Umożliwiają one podłączenie kolejnych akcesoriów. Cena ta omawianą klawiaturę to około 500 do 600 złotych.

Razer Black Widow Chroma

Razer Black Widow Chroma należy do dużych klawiatur. W przeciwieństwie do poprzedników, została wyposażona w sekcję numeryczną. W wersji Tournament Edition została ich jednak pozbawiona. To przekłada się na większą przestrzeń na biurku. W urządzeniu zamontowano przełączniki Cherry MX. Producent zapewnia, iż wytrzymają one aż 80 milionów aktywacji. Cena za omawianą klawiaturę mieści się w granicach 600 – 700 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here