Najlepsze monitory z wąskimi ramkami

Coraz częściej spotyka się osoby, które korzystają z więcej, niż tylko jednego monitora. Jest bowiem możliwe takie skonfigurowanie urządzeń, by można było z pomocą jednego kursora przemieszczać się po kilku pulpitach jednocześnie. Ta opcja podoba się coraz szerszemu gronu odbiorców.

W związku z tym najlepiej zaopatrzyć się w monitory o wąskich ramkach. Wtedy nie będą one znacznie przeszkadzały i wizualnie ułatwią odbiór obrazu jako całości. Polski rynek oferuje kilka tego typu urządzeń, dzięki którym praca w takim systemie będzie prosta i przyjemna.

Monitor Dell U2415

Jest to jedna z ciekawszych propozycji. Obudowa przewiduje cienkie ramki, ale to nie wszystko. Ekran o przekątnej 24,1 cala oraz rozdzielczość o wartości 1920 x 1200p to kolejne atuty omawianego modelu. Dzięki wykorzystaniu matrycy IPS kolory są zdecydowanie lepiej odwzorowane niż w popularnym panelu TN. Producent gwarantuje, iż wyświetlacz reaguje w 6ms.

Trzeba jednak wziąć poprawkę na zmianę odcieni szarości, dlatego czas ten nieco się wydłuży. W monitorze znajduje się także wejście na słuchawki oraz sześć złączy USB 3.0. Co więcej, posiada także wbudowane dwa porty HDMI z MHL, a także port Display Port oraz jego wersja mini. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, można powiesić go na ścianie. Model ten jest wart około 1200 złotych.

Najlepsze monitory z wąskimi ramkami

Model AOC i2369VM

Jest to zdecydowanie tańsza alternatywa dla modelu omawianego powyżej. Mimo zdecydowanie niższej ceny jego parametry są bardzo zbliżone. On także korzysta z matrycy IPS, posiada jednak przekątną aż 23 cale.

Wyświetla obraz w jakości Full HD. Wbudowano jednak w ten monitor mniej złączy, mianowicie Display Port, D- Sub oraz HDMI. Cena omawianego monitora to zaledwie 600 złotych. W porównaniu z ceną poprzednika nie może zatem dziwić tego rodzaju ograniczenie.

Monitor z cienką ramką iiyama XU2390HS- B1

Ten model wyróżnia nie tylko interesująca cena, ale również solidne podstawy w postaci konkretnych parametrów. Jego przekątna wynosi 23 cale. Matryca IPS odtwarza obraz w rozdzielczości Full HD.

Producent twierdzi, iż jasność uzyskiwana jest na poziomie 250cd/m2, a matryca reaguje już po 5ms w odcieniach szarości. Co więcej, w omawianym modelu znajdują się dwa wejścia na DVI-D oraz HDMI. Cena za prezentowany sprzęt to stawka w wysokości około 700 złotych.

Monitor w atrakcyjnej cenie BenQ VZ2470H

Około 700 złotych trzeba zapłacić za przedstawiony model monitora. Co zatem obejmuje cena? Przede wszystkim jest to matryca AMVA z przekątną 23,8 cala. Odwzorowanie kolorów nie jest na takim poziomie, jak u poprzedników, jednak plusem jest szybka reakcja w 4ms. Kontrast statyczny urządzenia to 3000:1, a kąt widzenia aż 178 stopni w pionie i poziomie. Obraz wyświetlany na monitorze wskazuje na jakość Full HD. Urządzenie redukuje także emisję światła niebieskiego oraz niweluje migawkę podświetlenia.

Monitor z głośnikami – Asus MS239H

Jego zaletą są nie tylko wąskie ramki. 23-calowa matryca AG pozwala na odtwarzanie obrazu w jakości Full HD. Model wyposażono także w głośniki. Co więcej, wbudowano w niego dwa złącza HDMI, a także wejście analogowe. Ekran pod innym względem nie odbiega od standardów. Pokryto go matową powłoką, dzięki czemu nie ma problemu z nadmiernym odbijaniem światła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here