Pad do peceta – Dual Shock 4, Xbox One, czy inny?

Wytrawni gracze coraz częściej stawiają nie tylko na samą grę, ale również na wygodę grania. Obecnie nie ma żadnego problemu z tym, by uruchomioną grę podłączyć do telewizora i cieszyć się komfortem grania z poziomu kanapy, a nie biurka.

Aby jednak cały plan został w pełni zrealizowany, warto pomyśleć o wyposażeniu się w odpowiedni pad do PC. Obecnie coraz więcej gier jest pisanych w sposób umożliwiający ich odtworzenie na telewizorze i sterowanie z pomocą pada. Stąd poniższe propozycje ciekawych padów.

Kontroler od Xbox One

Prezentowany pad jest o tyle dobrym wyborem, ponieważ został zaprojektowany w sposób umożliwiający jego kompatybilność z systemem Windows. Model ten można podłączyć do PC z pomocą kabla USB. Istnieje jednak jeszcze kilka możliwości, z których na pewno skorzystają bardziej wymagający gracze. Mianowicie pad posiada także opcję jego bezprzewodowego uruchomienia dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth. Można również skorzystać z połączenia typu Xbox Wireless, do którego konieczne jest użycie odpowiedniego markowego adaptera.

Kontroler od PlayStation 4

Firma ta wypuściła na rynek interesujący model pada, który popiera się na łączności Bluetooth. Jest on o tyle uniwersalny, że pozwala na uzyskanie połączenia z praktycznie każdym komputerem stacjonarnym. Jeszcze niedawno trzeba było mieć możliwość instalacji odpowiedniego oprogramowania, aby uruchomić pada. Teraz nie ma już takiej potrzeby.

Pad do peceta – Dual Shock 4, Xbox One, czy inny?

Jeśli natomiast pragnie się grać na telewizorze w gry, które są pisane z myślą o Windows, trzeba mieć świadomość tego, że na ekranie mogą czasem wyświetlać się rozbieżne oznaczenia między klawiszami klawiatury, a przyciskami pada. W samej grze raczej nie zwraca się jednak na to uwagi.

Kontroler od Valve

Jeżeli korzysta się z gier znajdujących się na platformie Steam, w takiej sytuacji warto pomyśleć właśnie o takim kontrolerze. Dedykowany sprzęt do tej platformy to najlepszy pomysł na zyskanie ogromnego zadowolenia dzięki całkowitej kompatybilności pada z grami. Pad ten różni się nieco od standardowych modeli, szczególnie jego wyglądem. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż zamiast zwykłej gałki wyposażono go w dotykową płytkę.

Podejmowanie decyzji

Oczywiście powyższe modele są jedynie propozycjami ciekawych i interesujących padów. Modele, które korzystają z kabla lub łączności bezprzewodowej, a także takich, które opierają się na możliwości wyboru między tymi opcjami, jest wiele. Trzeba jednak zawsze przemyśleć dokładnie sprawę i przejrzeć poszczególne parametry, by upewnić się w temacie całkowitej kompatybilności pada z grą oraz komputerem PC.

Jeśli chodzi o wyżej zaprezentowane urządzenia, nie wykazują one większych problemów z ich dopasowaniem do całych serii ulubionych przez graczy gier oraz wykorzystywanego przez nich sprzętu. Stanowią one raczej o pewnej uniwersalności, dzięki której zyskały one sporą popularność i są najczęściej wybieranymi modelami padów.
Pad jest mimo wszystko bardzo dobrym pomysłem. Nic bowiem nie cieszy tak bardzo, jak gra na dużym ekranie z możliwością spędzenia tego czasu na wygodnej kanapie, czy w miękkim fotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here