Kamera sferyczna – czym jest i do czego służy? Przegląd sprzętu

Użytkownicy ceniący sobie nowoczesne podejście do nagrywania plików video, z pewnością już wypatrzyli kolejne technologiczne ułatwienie, którym jest kamera sferyczna. Przydaje się ona szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów, ale także w trakcie rodzinnych okoliczności, jak i w prywatnym monitoringu. Dzięki wykorzystaniu takiej kamery można mieć pogląd na obraz 360 stopni. Nie trzeba zatem martwić się o jej odpowiednie ustawienie.

Bez względu na jej położenie, zawsze będzie miała „oczy dookoła głowy”. Dlaczego zatem lepiej wybrać kamerę sferyczna, aniżeli klasyczną? Ponieważ takie rozwiązanie zastępuje nawet kilka kamer standardowych.

Rejestracja 360 stopni

Mimo iż jest to bardzo interesujące zjawisko, nie stanowi elementu żadnej iluzji, czy sztuczki. Wystarczy zainstalować odpowiednie oprogramowanie, które połączy obraz z kilku ujęć, a także zastosuje efekt rybiego oka. Wtedy uzyska się obraz o rozpiętości aż 360 stopni, czyli wokół urządzenia. Bardzo ważną informacją dla osób mobilnych będzie z pewnością fakt, iż pojawiają się także kamerki sferyczne, które ze względu na niewielkie rozmiary oraz funkcjonalność można zawsze mieć przy sobie.

Przegląd ciekawych kamerek sferycznych

Jedną z ciekawszych z pewnością będzie kamerka sferyczna RICOH THETA S, której waga nie przekracza 135 gram. Urządzenie może pochwalić się pamięcią wewnętrzną, która wynosi aż 8 GB. Zmieści się w niej zatem spora ilość zarówno filmów, jak i zdjęć.

Urządzenie to wyposażono także w łączność WiFi, dzięki której możliwe jest strumieniowanie obrazu w czasie rzeczywistym. Materiał video jest zapisywany w wysokiej jakości Full HD. Koszt takiej kamery to około 1700 złotych.

Kolejną interesującą kamerką jest LG 360 CAM wyposażone w dwa aparaty. Oba posiadają moc 13Mpix oraz obiektywy, których kąt wynosi 200 stopni. Jest to ułatwienie, które umożliwia rejestrację filmów or zdjęć zarówno w perspektywie wynoszącej 180 stopni, jak i 360 stopni. Ustawienie jest więc indywidualną kwestią i zależy od użytkownika.

Kamera sferyczna – czym jest i do czego służy? Przegląd sprzętu

Urządzenie wyposażono także w pamięć wewnętrzną 4GB. Aby uruchomi kamerkę, należy najpierw naładować jej akumulator o pojemności 1200 mAh,. Jeśli istnieje taka konieczność, można ją także uruchomić na żywo dzięki komunikacji Bluetooth. Koszt takiego urządzenia to około 900 złotych.

360 Fly jest kolejną godną polecenia propozycją. Pole widzenia tej kamerki to aż 360 stopni na 240 stopni. Jest to więc zdecydowanie ponadprzeciętny wynik, którego nie można spodziewać się po wielu modelach kamerek sferycznych tego rodzaju. Co więcej, w urządzeniu znajduje się wbudowana pamięć wynosząca 32 GB. Cały zarejestrowany materiał jest zapisywany w rozdzielczości Full HD. Warto również zaznaczyć, że jest to kamera wodoodporna i wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli pragnie się posiadać ją na własność, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1200 złotych.

Wymagający mogą także przychylnym okiem spojrzeć na propozycję sportowych kamer sferycznych, które cieszą się coraz to większą popularnością. Ich atutem jest możliwość sterowania nimi z poziomu urządzenia wyposażonego w system Android albo iOS. Ceny takich kamerek to około 459 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here