Najczęstsze usterki telefonów

Nasze smartfony muszą codziennie sprostać wielu wyzwaniom. Począwszy od stałego podłączenia do sieci, do narażenia na przypadkowe usterki podczas upadków czy otarć. Trudno się więc dziwić, że urządzenia te dość często trafiają do serwisów. Przez wzgląd na specyfikę korzystania z nich, jest kilka rodzajów elementów, które najczęściej ulegają uszkodzeniom. Każdy pracownik serwisu może potwierdzić, że miał przynajmniej raz do czynienia z wymianą jednej z poniższych części.

Zużywające się baterie

Jedną z najczęściej wymienianych części gsm jest bez wątpienia akumulator. Wynika to bezpośrednio z dużego obciążenia, pod jakim musi funkcjonować w trakcie użytkowania smartfona. Urządzenie cały czas przecież jest połączone z siecią, co bez przerwy drenuje energię z baterii. Do tego dochodzą inne zadania, jakie wykonuje smartfon, takie jak łączenie się z internetem czy uruchamianie dużych gier i aplikacji. Po dwóch latach takiej aktywności każdy akumulator traci na wydajności, co niekiedy bardzo wyraźnie skraca czas działania urządzenia na jednym ładowaniu. Stąd w serwisach zajmujących się wymianą części do telefonu bardzo często spotkać można klientów chcących zamienić swoją zużytą baterię na nowy egzemplarz. Pozwala to często znacząco wydłużyć okres użytkowania smartfona. Części gsm umożliwiające wymianę baterii znajdziecie m.in. na  https://parts-store.pl/pol_m_Czesci-do-smartfonow_Czesci-do-telefonu-421.html.

Pękające ekrany

Wyświetlacz jest niewątpliwie ze wszystkich części do telefonu najbardziej narażony na przypadkowe uszkodzenia. Stłuczenia i zarysowania zdarzają się nader często i mogą spotkać nawet tych ostrożniejszych użytkowników. Tym gorzej, że uszkodzenie wyświetlacza zdecydowanie utrudnia korzystanie ze smartfona, a czasem wręcz czyni je niebezpiecznym, na przykład kiedy z ekranu wystają ostre kawałki szkła. Wymiana wyświetlacza nie należy do najprostszych operacji, w związku z czym niewielu użytkowników decyduje się na robienie tego własnoręcznie. Stąd wymiana ekranu to jedna z najczęstszych napraw, jakich podejmują się serwisy telefonów. Cena za taką usługę obejmuje nie tylko wartość samego ekranu, ale również koszty dość skomplikowanej operacji jego wymiany.

Gniazdo ładowania

Częste podłączanie urządzenia do ładowania grozi uszkodzeniem wtyczki kabla USB, lub – co gorsza – gniazda ładowania w samym smartfonie. Wymiana tego elementu jest wtedy konieczna, by z urządzenia dało się w dalszym ciągu korzystać. Gniazdo może zostać uszkodzone nie tylko poprzez podłączanie telefonu do ładowania, ale też na przykład przez kontakt z wodą. To samo dotyczy też zresztą złącza słuchawkowego minijack.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here