naprawy smartfona
fot. materiały prasowe

Smartfony od dobrych kilku lat na całym świecie należą do ulubionych gadżetów. Z powodzeniem zastąpiły mnóstwo innych urządzeń i z tego powodu zaczęły towarzyszyć ludziom w dosłownie każdej chwili życia. Częste używanie telefonu grozi jednak łatwym uszkodzeniem wyświetlacza czy też aparatu. Sprawdź, które akcesoria najlepiej ochronią smartfon przed zniszczeniem.

Etui – zabezpieczenie całego telefonu

Wraz z pojawieniem się telefonów komórkowych zapanowała prawdziwa moda na specjalne pokrowce, które z biegiem lat są coraz ciekawsze pod względem wyglądu. Warto jednak wiedzieć, że etui to nie tylko modny dodatek do smartfona, ale także jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie urządzenia przed uszkodzeniem. Hurtownia GSM GSMOK.EU posiada w swojej ofercie etui dla prawie każdego modelu telefonu, z różnych materiałów, w różnych kolorach i kształtach.

Dobrze dobrany pokrowiec wysokiej jakości zamortyzuje wstrząsy związane z upadkiem na ziemię lub podłogę, chroniąc w ten sposób wnętrze smartfona. Bardziej zabudowane etui mogą również zabezpieczyć ekran telefonu, a w niektórych przypadkach mogą ochronić aparat przed zarysowaniem. Stosunkowo tani gadżet zabezpiecza telefon także przed piaskiem, pyłem i innymi zanieczyszczeniami.

Szkło hartowane – obowiązkowy produkt dla właścicieli smartfonów

Nawet przypadkowy upadek telefonu może zakończyć się zbiciem ekranu. Warto wiedzieć, że wymiana wyświetlacza należy do najbardziej kosztownych napraw w cenniku większości serwisów. Nowy wyświetlacz Huawei Mate 10 Lite i usługa wymiany to spory koszt, który w zależności od stopnia uszkodzenia może wynieść nawet kilkaset złotych. Za dobrej jakości szkło hartowane można natomiast zapłacić zazwyczaj kilkadziesiąt złotych.

Podczas wyboru szkła hartowanego należy zwrócić uwagę na to, czy produkt jest przeznaczony dla danego modelu smartfona. Niedopasowane szkło może nie spełniać w pełni swojej roli oraz powodować uczucie dyskomfortu podczas korzystania z telefonu. Warto stawiać na szkła o twardości wynoszącej ok. 9 w skali Mohsa, ponieważ takie parametry zapewniają odporność na uderzenia i zarysowania.

Uchwyty samochodowe – nie tylko dla bezpieczeństwa telefonu

Kierowcy bardzo często rzucają telefon na półki w pobliżu kierownicy, co może przysporzyć nieco problemów, gdy zajdzie potrzeba skorzystania z urządzenia. Jazda z telefonem w ręce jest nie tylko zabroniona, ale także zwyczajnie niebezpieczna. Jak zatem wygodnie korzystać z GPS-u lub szybko odebrać telefon? Wystarczy odpowiedni uchwyt samochodowy!

Sklepy z akcesoriami do telefonów zawsze posiadają w swojej ofercie uniwersalne uchwyty, które można przymocować do różnych miejsc w samochodzie. Stabilne mocowanie sprawia, że umieszczony w uchwycie telefon nie spadnie na podłogę i nie przyczyni się do wypadku. Ekran z mapą można bez problemu umieścić w zasięgu wzroku, a odebranie telefonu i ustawienie trybu głośnomówiącego zajmie dosłownie sekundę i to bez konieczności odwracania wzroku od jezdni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here