Jaka karta graficzna do streamowania gier?

Streamowanie zyskuje coraz więcej na popularności. Dzięki niemu sukcesem w internecie cieszą się niektóre osoby aktywnie działające chociażby na takich serwisach, jak YouTube. Aby jednak zostać znanym i poważanym streamerem, należy najpierw zainwestować w odpowiedni sprzęt i kartę graficzną, a także procesor. Ważna jest tutaj wysoka moc obliczeniowa, bez której ani rusz w streamowaniu.

Karta zaradna nawet przy 4K – Nvidia GeForce GTX 1080

Jest to karta graficzna, która potrafi poradzić sobie nawet z grami wydanymi w rozdzielczości 4K. Dla pewności warto jednak nieco obniżaj parametry. Biorąc jednak pod uwagę, iż streaming nie jest aktualnie powszechny, ani do końca możliwy w jakości 4K, sprzęt ten świetnie sprawdza się w przypadku jakości Full HD, czy niższej. Jest to więc jedna z najlepszych opcji, która bez najmniejszego problemu sprosta zadaniu streamowania. Trzeba mimo wszystko liczyć się z ceną, która sięga kwoty wynoszącej aż 2800 złotych.

Ceniony poprzednik – Nvidia GeForce GTX 1070

Mimo iż jest to wcześniejsza wersja wyżej wspomnianej już karty graficznej, można ją polecić ze względu na wysoką wydajność. Być może pod tym względem wyprzedza nawet swoją następczynie. Wysoka moc obliczeniowa urządzenia zapewnia świetną jakość i płynność obrazu podczas streamowania w rozdzielczości 1080p. Model ten nieco przypomina kolejną wersję, wciąż jednak oferuje wysoką jakość, natomiast cena niższa aż o tysiąc złotych z pewnością bardziej kusi i zachęca do zakupu.

Trzecia opcja Nvidia GeForce GTX1060 6 GB

Karty graficzne prezentowanej marki są zdecydowanie lepsze od konkurencyjnych, nawet jeżeli chodzi o jej starsze modele, dlatego właśnie one są tutaj przedstawiane i omawiane. Nie ma bowiem sensu opisywanie kart innych firm, jeżeli nie zapewnią one jakości na podobnym poziomie w podobnej cenie.

Jaka karta graficzna do streamowania gier?

Karta GTX1060 gwarantuje wysoką pamięć VRAM o pojemności aż 6GB.na rynku można także dostać model o pojemności wynoszącej 3GB. Ta pierwsza jednak sprawdzi się najlepiej w przypadku streamowania. Model ten wart jest około 1200 złotych.

Alternatywa dla Nvidii

Dosyć istotną alternatywą dla trzech powyższych modeli może okazać się AMD Radeon RX 480. mimo iż są jeszcze inne opcje, to ta jest najbardziej optymalna, umożliwia stremowanie oraz, co ważne- nie zwala z nóg swoją ceną, która sięga 1200 złotych. Jest więc modelem dostępnym na prawie każdą kieszeń. Karta ta jest udostępniona do zakupu w dwóch wersjach o pojemności 4 GB, a także 8 GB pamięci VRAM.

Nigdy nie można zbyt pochopnie podejmować decyzji na temat wyboru karty grafiki do swojego sprzętu. Czasem warto zastanowić się nieco dłużej i porównać parametry poszczególnych modeli, by później ni żałować zakupu. Aby jednak uzyskać dobrej jakości streamowanie, na pewno należy kierować się wysoką mocą obliczeniową karty graficznej oraz procesora. Są to dwa podstawowe czynniki, od których będzie zależał dobry przekaz, zarówno w przypadku przesyłu obrazu na znane serwisy społecznościowe formatu znanego każdego YouTube, jak i w grach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here