Głośniki Bluetooth na każdą kieszeń – przegląd modeli w przedziale 100 – 500 zł

Nie można oprzeć się wrażeniu, że coraz częściej ma się do czynienia szczególnie z młodzieżą słuchającą muzyki podczas chociażby drogi do szkoły, kiedy to nie niesie ona na barkach ogromnego boomboxa, a zaledwie niewielki głośniczek charakteryzujący się jednak wysoką jakością dźwięku i wysokim stopniem głośności.

Taki sprzęt sprawdza się także na domówkach, czy podczas grilla, bądź ogródkowego ogniska. Wystarczy jedynie odpowiednio skonfigurować urządzenie z tabletem, smartfonem, czy odtwarzaczem MP3, by cieszyć się muzyką w wyborowym gronie. Jeśli natomiast nie posiada się odpowiednich muzycznych utworów, zawsze pomocą służą wtedy streamingowe serwisy internetowe. Jak by jednak na to nie spojrzeć, taki głośnik stanowi świetna alternatywę dla np. słuchawek oraz ogromnych sprzętów, które raczej nie grzeszą mobilnością.

Jaki głośnik Bluetooth wybrać?

Na rynku znajduje się kilka ciekawych propozycji. Z pewnością jedną z nich jest głośnik JBL Go, który zachwyca wysoką jakością dźwięku. Jeśli tylko zachodzi taka potrzeba, można podłączyć go do innych urządzeń dzięki wejściu audio. Ważną kwestię stanowi tutaj wbudowana bateria, która wystarcza nawet na pięć godzin pracy urządzenia w trybie ciągłym. Głośnik umożliwia również odbiór telefonicznych połączeń. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, czym zachwyca i przyciąga uwagę, szczególnie młodszego pokolenia.

Jego cena jest względnie niska. To około 100 złotych.

Doskonałą jakość dźwięku zapewni również inny model głośnika, mianowicie Creative Sound Blaster Free. Nowoczesny design jest pełen klasy, a zarazem elegancko się prezentuje. Co więcej, głośnik ten umożliwia odtwarzanie utworów muzycznych z karty pamięci. Nie trzeba zatem każdorazowo konfigurować połączenie między źródłem muzyki, a głośnikiem. Istotnym czynnikiem, który na pewno ma spory wpływ na cenę, jest także możliwość ciągłego odsłuchiwania muzyki nawet przez dziesięć godzin. Cena to koszt w wysokości 250 złotych.

Firma Sony także zaprezentowała swój model głośnika Bluetooth o nazwie SRS-XB2.Wysoką jakość dźwięku zapewnia tutaj bierna membrana, a także dwukanałowe głośniki. Miłośnicy głębokich basów z pewnością zdecydują się właśnie na ten model głośnika, ponieważ wykorzystuje on technologię Extra Bass.

Głośniki Bluetooth na każdą kieszeń – przegląd modeli w przedziale 100 – 500 zł

Zgodnie z podanymi przez producenta parametrami urządzenie wytrzymuje na dwanaście godzin pracy. Można go nabyć w kilku kolorach. Kwota, którą trzeba zapłacić za prezentowany głośnik to około 330 złotych.

Kolejne warte uwagi modele głośników

Producenci prześcigają się w stworzeniu najlepszego modelu głośnika Bluetooth. Tak jest również w przypadku firmy Denon, która lansuje produkt o nazwie Envaya Mini. Mimo jego niewielkich rozmiarów potrafi naprawdę głośno zabrzmieć. Pomocne w tym okazują się dwa głośniki pełnozakresowe znajdujące się w obudowie. Urządzenie to wystarcza a około dziesięć godzin pracy w trybie ciągłym. Pojemna bateria ładuje się przez około 2,5 godziny. 350 złotych to cena za ten model głośnika.

Jeśli natomiast pragnie się skorzystać z urządzenia oferującego pełen pakiet włącznie z zestawem głośnomówiącym oraz powerbankiem, warto zainwestować w JBL Charge 2 Plus. To niewielkie urządzenie w postaci głośnika zapewni świetną jakość dźwięku, a pozostałe gadżety zagwarantują jego naładowanie w razie konieczności. Cena za tego typu model wraz z dodatkami to około 470 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here