Jak wybrać laptop hybrydowy?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup laptopa hybrydowego. Ważne jednak, by podejmowana decyzja byłą przemyślana i przede wszystkim rozsądna. Na rynku obecnie występuje bardzo wiele różnych kombinacji sprzętu, w tym właśnie interesujące laptopy hybrydowe, które łączą klasykę tradycyjnego laptopa z możliwością stworzenia z niego przenośnego i poręcznego tabletu. Warto zastanowić się nad tym, jaki model spełni nasze osobiste oczekiwania i czy sprawdzi się w codziennym funkcjonalnym użytkowaniu.

Czym jest laptop hybrydowy?

Jest to urządzenie wyposażone w odwracany monitor, który często można również odpiąć od klawiatury i wykorzystywać jako niezależny i samodzielnie działający tablet. Trzeba mieć naw względzie, iż hybrydy zazwyczaj są nieco większe od swoich tradycyjnych odpowiedników. Pełnią za to wiele dodatkowych funkcji. W formie tradycyjnej niczym nie różnią się one od powszechnie spotykanych laptopów. Kiedy jednak zachodzi taka potrzeba, ekran można odpiąć, bądź odwrócić.

Bardzo często laptopy hybrydowe nazywa się również konwertowalnymi. Nie jest to jednak do końca pojęcie właściwie oddające pełną funkcjonalność hybryd. W hybrydach można bowiem ekran odpiąć i wykorzystywać go samodzielnie. Laptopy konwertowalne mają natomiast ekran zamontowany na stałe, który obraca się o 360 stopni.

Hybrydy sprawdzą się z pewnością u osób spędzających dużo czasu przed komputerem zarówno za biurkiem, jak i w trasie.

Jak wybrać najlepszą hybrydę?

Istnieje kilka ważnych czynników, od których powinien zależeć ostateczny wybór najlepszej dla siebie hybrydy. Istotnym elementem jest oczywiście ekran. Zazwyczaj rynek oferuje te o przekątnej 1- oraz 11 cali, są jednak dostępne również większe. Trzeba także zwrócić uwagę na rozdzielczość, by nawet mały tekst nie stanowił problemu podczas jego odczytywania. Istotna jest tutaj ponadto waga całego laptopa.

Jak wybrać laptop hybrydowy?

Ze względu na ich rozmiar są one ciężkie od tradycyjnych laptopów. Jeżeli natomiast pragnie się zakupić hybrydę w celach mobilnych, lepiej pomyśleć o tej lżejszej. Należy również pamiętać o tym, iż niewielkie modele nie zostały wyposażone w liczbę portów odpowiadającą tradycyjnym laptopom. Może więc okazać się problemem podłączenie zarówno telefonu i myszki w jednym czasie.

Przykładowe modele hybryd

Często wybieranym laptopem hybrydowym jest Lenovo Yoga 510. Dla jednych jego większy rozmiar może być zaletą, dla innych jednak uciążliwym problemem podczas zabierania tego urządzenia w trasę. Sprawdzi się jednak idealnie podczas pracy codziennej, jeżeli dużo pisze się na klawiaturze. Urządzenie to wyposażono w dysk twardy o pojemności 256 GB i pamięć operacyjną o wartości 6GB.

Innym interesującym modelem jest natomiast Asus Zen Book Flip. Zamontowano w nim dysk o pojemności aż 512GB. Jest nie tylko poręczny, ale i lekki, dlatego idealnie nadaje się w podróż. Zapewnia także wygodę podczas pracy ze względu na 13,3- calowy monitor.
Ciekawie prezentuje się także laptop hybrydowy Acer Switch Alpha 12 z ekranem o przekątnej 12 cali. Wyposażono go w dwie kamery i regulacją podpórki pod ekranem. Jego chłodzenie zapewnia specjalistyczna ciecz, dzięki czemu nie przegrzewa się, jak inne urządzenia tego typu.

Inne interesujące modele laptopów hybrydowych to chociażby Microsoft Surface Pro 4 oraz Huawie Matebook. Ta gałąź rynku wciąż się rozwija, dlatego z pewnością już w niedługim czasie pojawią się kolejne warte uwagi nowości w zakresie laptopów hybrydowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here