Etui na telefon

Etui pełni rozmaite funkcje. Najczęściej, kojarzy nam się z ochroną telefonu przed zbiciem szybki, pęknięciem, zarysowaniami oraz innymi obrażeniami mechanicznymi mogącymi powstać na skutek jego codziennego używania. Wiele dostępnych modeli etui pełni jednak funkcje dodatkowe – np. organizerów, schowków na dokumenty lub innych. Poniżej podpowiemy – jak wybrać etui, by nie tylko osłaniało nasz telefon, ale również pomagało nam w codziennym funkcjonowaniu.

Etui na telefony – rodzaje, konstrukcja i przeznaczenie

Etui mogą mieć różna formę. Niektóre przypominają pokrowce, które nakładamy na naszego smartfona, inne z kolei wyglądają jak rozkładany futerał. Jakie typy etui cieszą się największą popularnością?

Przede wszystkim etui typu kabura. Rozwiązanie to zapewnia wysoki  poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Otacza całą powierzchnię urządzenia uniemożliwiając zarysowanie jego powierzchni, nawet w czasie zwykłego noszenia w kieszeni lub plecaku.

Kieszonki to rozwiązanie dedykowane dla osób, które żyją w biegu, aktywnie, lub po prostu dużo przemieszczają się w ciągu dnia. Wówczas, kieszonka może być wyborem optymalnym. Nadaje się do przypięcia do paska lub spodni za pomocą zwykłego mechanizmu na rzepy. Dzięki temu, telefon jest zawsze pod ręką, w zasięgu dłoni, łatwo dostępny i gotowy do użycia.

Futerał to ostatni typ etui, o którym pragniemy opowiedzieć. Jest uważany za najbardziej elegancki i stylowy. Przypomina rozkładaną, twardą okładkę, wewnątrz której znajduje się nasz smartfon. Dzięki temu, jest ciągle osłaniany przed potencjalnymi uszkodzeniami, zarysowaniami i zabrudzeniem.

Dodatkowe elementy i gadżety w budowie etui na telefon

Warto podkreślić, że etui na telefon może również pełnić częściowo funkcje portfela lub organizatora na dokumenty. Jeśli zależy nam na takim etui, wówczas warto wybrać futerał wyposażony w dodatkowe kieszonki, które mogą być ulokowane od strony zewnętrznej lub wewnętrznej. Ich rozmiar jest dostosowany do rozmiarów kart kredytowych, legitymacji studenckiej, dowodu osobistego, prawa jazdy.

Jeśli zależy ci na możliwości swobodnego pstrykania zdjęć – wówczas warto wybrać etui dedykowane do konkretnego modelu smartfona. W jego budowie powinny znaleźć się otwory idealnie pasujące do rozmiarów kamerki w naszym urządzeniu. Dzięki temu, będziemy mogli porobić zdjęcia bez konieczności ściągania etui. Modele takie znajdziesz pod adresem: Campur.pl.

Osobom uprawiającym aktywny styl życia, dla których smartfon to nie tylko telefon, ale również urządzenie aktywnie monitorujące najważniejsze parametry ich organizmu – polecamy wybór etui wyposażonego w stabilną opaskę, przeznaczoną do zapinania na ramieniu. Dzięki niej, będziemy mogli swobodnie przypiąć telefon do naszego ramienia, bez obaw o jego bezpieczeństwo w trakcie treningu. Jest to także rozwiązanie bardziej wygodne – telefon wciśnięty w głąb kieszeni jest niewygodny w czasie biegania, a także trudniej dostępny, gdy chcemy z niego skorzystać w czasie treningu.

Amatorom aktywnego stylu życia polecamy także wybór etui wykonanych z materiałów wodoszczelnych. Zagwarantuje to, że nawet w czasie treningu w deszczowej pogodzie, nasz telefon nie zostanie przemoczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here