Aparat cyfrowy do 1000 zł – I kwartał 2017

Jak się okazuje, wcale nie trzeba wydawać ogromnych sum, by zyskać świetnej jakości aparat cyfrowy. Już w kwocie tysiąca złotych można kupić model, który spełni wysokie oczekiwania nawet wymagających użytkowników. Jakie zatem modele są dostępne praktycznie od ręki, za które się nie przepłaci, a zyska ogromną jakość?

Aparat Nikon Coolpix B500

Jest to jeden z ciekawszych modeli, które można zakupić za wspomnianą wyżej stawkę. Oferuje on bowiem 40- krotne przybliżenie optyczne, które dzięki technologii Dynamic Fine Zoom umożliwia również 80- krotne powiększenie. Model ten został także wyposażony w odchylany ekran LCD z możliwością podglądu na żywo. Dzięki temu nie ma problemu w fotografowaniu ważnego wydarzenia, nawet w sporym tłumie. W urządzeniu znajduje się także system bezprzewodowej łączności z urządzeniami bazującymi na systemie Android oraz iOS. Z poziomu darmowej aplikacji można zatem zarządzać aparatem i zdalnie nim sterować. Kolejnym atutem urządzenia jest jego matryca o rozdzielczości 16 pikseli.

Model wart swojej ceny – Sony CyberShot DSC – WX350

Prezentowany model zapewnia swoim użytkownikom jego zdalne sterowanie. Z pomocą łączności NFC wystarczy przybliżyć smartfon do aparatu, by nawiązać połączenie. Dzięki specjalnej aplikacji można wykonywać zdjęcia bez konieczności trzymania urządzenia w ręku.

Matryca aparatu wyróżnia się 18,2- megapikselową matrycą, oraz zoomem optycznym o wartości aż 20x. Przy tak niewielkich rozmiarach aparatu wydaje się, iż uzyskanie takich parametrów graniczy z cudem. Cena tego urządzenia nie przekracza tysiąca złotych. Mieści się w tej kwocie idealnie, ponieważ zazwyczaj stawka za niego to właśnie 999 złotych.

Nikon Coolpix A300

To aparat, który z pewnością przypadnie do gustu kobiecej części społeczeństwa fotografów. Jest on bowiem dostępny w wielu wariantach kolorystycznych z dodatkowymi oryginalnymi zdobieniami.

Wyróżnia go smukła obudowa oraz kompaktowość, dzięki której aparat mieści się także w damskiej torebce. Jego matryca wynosi 20,1 megapikseli, co pozwala na uzyskanie zdjęć w bardzo wysokiej jakości i rozdzielczości. 8-krotny zoom w obiektywie oraz 16-krotne przybliżenie cyfrowe gwarantuje idealne zdjęcia przedmiotów oddalonych nawet o wiele metrów od fotografa.

Aparat cyfrowy do 1000 zł – I kwartał 2017

Z kolei bezprzewodowa łączność aparatu z tabletem i telefonem pozwala na transfer zdjęć na wybrane urządzenie. Cena Nikon Coolpix A300 to mniej niż 600 złotych, również na serwisach aukcyjnych.

Nikon Coolpix L340

Prezentowany model aparatu wyróżnia uniwersalność. Urządzenie to daje możliwość korzystania z ogromnego obiektywu gwarantującego niesamowitej jakości zdjęcia zarówno z ustawieniem szerokokątnym, jak i teleobiektywnym.

Dzięki 28-krotnemu zbliżeniu optycznemu bez problemu wychwytuje szczegóły nawet z odległości kilkuset metrów od fotografa. Dodatkowo wbudowany mechanizm stabilizacji zapewnia kadry bez jakiegokolwiek poruszenia i rozmazania. Wspomniany model Nikon umożliwia także wykonywanie filmów w rozdzielczości HD. Jego cena to jedyne 700 złotych.

Jeden z najtańszych godnych uwagi modeli – Nikon W100

Model ten został zaopatrzony w matrycę o rozdzielczości 13,2 Mpix. Dla osób początkujących będzie to na pewno najlepszy wybór. Aparat może pochwalić się dodatkowymi atutami, jak wodoodporność i pyłoszczelność. Co więcej, jest także odporny na wstrząsy. Filmy są zapisywane w wysokiej rozdzielczości Full HD 1920p. Można również nawiązać łączność z tym aparatem dzięki WiFi oraz Bluetooth. Cena za ten model Nikon to około 650 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here