Słuchawki dla dzieci - przegląd

Żyjemy w czasach, kiedy to praktycznie każde dziecko, często od najmłodszych lat oswaja się z nowoczesną technologią i potrafi obsługiwać nawet względnie skomplikowany telefon, czy tablet. Dzieci stanowią nieodłączną część cywilizacji technologicznej, a ich wiedza w tym temacie świadczy o zgodności tegoż stwierdzenia z rzeczywistością.

Praktycznie na każdym kroku można spotkać dzieci, które oglądają bajki na tablecie, czy w samochodach korzystają z telefonów rodziców, by pograć w ulubioną grę. W ten sposób nie marudzą podczas długiej podróży, czy rodzinnego obiadu. Czy jest to zjawisko pozytywne, czy nie, lepiej pozostawić do odpowiedzi każdemu sobie indywidualnie.

Bez względu na to warto wspomnieć o słuchawkach ze specjalnym przeznaczeniem dla dzieci. Być może zamiast patrzenia w ekran będą mogły one posłuchać bajki i uruchomić swoją wyobraźnię, czy rozpocząć w ten sposób naukę jeżyka obcego.

Bezpieczeństwo słuchawek dla dzieci

Słuchawki stworzone z myślą o dzieciach przede wszystkim skupiają się na tym, by małym użytkownikom zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Jest to na pewno sprzęt dopasowany parametrami i wielkością do kształtu mniejszej głowy, by słuchawki nie uwierały i nie spadały. Warto także wspomnieć, że dziecięce modele ograniczają głośność wydawanych dźwięków, by przypadkiem nie doprowadzić do sporego uszkodzenia słuchu u dzieci.

By jednak dzieci chciały sięgać po cichsze rozwiązania, nie wystarczy wskazać na nie palcem i stwierdzić, że będą one zdrowsze. Nie jest to fakt, który na tym etapie rozwoju dziecka jest dla niego istotny. Właśnie dlatego powstają słuchawki atrakcyjne pod względem wizualnym, dzięki czemu dzieci znacznie szybciej się do nich przekonują.

Ciekawe słuchawki dla dzieci

Na rynku oferta słuchawek z przeznaczeniem dla najmłodszych jest coraz bardziej zróżnicowana. Jedną z nich stanowią słuchawki Trolls, które dopasowano do mniejszej głowy dziecka oraz zadbano o to, by wizualnie przykuwały uwagę. Jest to lekki model, które dzieci mogą ze sobą zabrać praktycznie wszędzie.

Oprócz ciekawej kolorystyki zadbano także o interesującą czuprynę, dzięki której dziecko również może poczuć się jak postać z bajki. W produkcie zostały zainstalowane przetworniki o mniejszej mocy, dzięki czemu nie istnieje zagrożenie uszkodzenia słuchu. Cena takich słuchawek mieści się w granicy 70 złotych.

Słuchawki dla dzieci - przegląd

Inny ciekawy model kształtem przypomina kocie uszy. Występuje on zarówno w wersji chłopięcej, jak i dziewczęcej. Poza tą opcją słuchawki raczej nie odbiegają znacznie od odpowiedników dla dorosłych. Ma to swoje mocne i słabe strony. Dzieci na pewno ucieszą się jednak z możliwość podświetlenia uszu. Ich koszt klasyfikuje się na poziomie około 130 złotych.

Inny ciekawy model zaprezentowaną firma Brainwavz. Jej słuchawki t urządzenie bezprzewodowe wykorzystujące technologię Bluetooth. Są więc kompatybilne z telefonami i tabletami. Próg dźwiękowy w przedstawianych słuchawkach nie przekracza 85dB, jest to więc model bezpieczny dla słuchu dzieci. Koszt takiego gadżetu to około 200 złotych.

Dbając o swoje pociechy można im także zapewnić inne kreatywne rozwiązania chociażby w postaci słuchawek firmy EM’S 4 KIDS o solidnym wykonaniu, czy modelu firmy Kenu Grooves, który sprawdzi się już u dzieci od trzeciego roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here