Uchwyt do monitora – przegląd najpopularniejszych rozwiązań

Obecnie monitory komputerowe są coraz większe, a to przekłada się nie tylko na zdecydowanie lepszy komfort pracy z takim urządzeniem, ale niestety również na konieczność wygospodarowania dodatkowej przestrzeni na jego umieszczenie. By jednak zyskać więcej wolnego miejsca, warto pomyśleć o zakupie specjalnego uchwytu na monitor. Wybór właściwego modelu będzie zależał tutaj od sposobu montażu oraz od specyfiki pomieszczenia, a także samego biurka.

Uchwyt na biurko VM-D08

Jest to rodzaj uchwytu, który umożliwia montaż dwóch niezależnych od siebie monitorów o przekątnej sięgającej od 13 aż do 27 cali. Całą konstrukcję wykonano z aluminium oraz ze stali. Dzięki temu sprzęt jest niezwykle stabilny, jeżeli oczywiście jego waga mieści się w granicach normy podanej na opakowaniu akcesorium. Kolejną zaletą tego modelu jest możliwość regulacji zawieszonego na nim monitoru oraz system uporządkowanego prowadzenia wszystkich przewodów. Aby zainstalować uchwyt na biurku, można posłużyć się zaciskiem dołączonym do zestawu. Cena za prezentowany model to ok 170 złotych.

Uchwyt o oryginalnej konstrukcji – North Bayou F80

Prezentowany uchwyt można w prosty sposób dopasować do monitorów o przekątnej w zakresie od 17 do 27 cali. Posiada on wyżej już wspomnianą niebanalną konstrukcję ze sprężynową ramą gazową, dzięki czemu możliwa jest regulacja akcesorium w pionie i w poziomie. Kolejną zaletą jest funkcja PIVOT, a także system uporządkowanego prowadzenia kabli. Urządzenie może zostać zamontowane przez wykonany w biurku otwór, bądź na jego krawędzi. Ceny ta ten model utrzymują się na poziomie około 100 złotych.

Uchwyt obrotowy – Arkas LCT 2120

Uchwyt ten wyróżnia jego obrotowa konstrukcja. Nadaje się on do monitorów o przekątnej maksymalnie wynoszącej 21 cali. Muszą one spełniać również standard VESA. Monitor nie powinien przekraczać wagi 20 kilogramów, natomiast grubość blatu nie może wynosić więcej, jak 65 mm. Uchwyt skonstruowano w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej. Jest on dosyć popularny także ze względu na cenę, która klasyfikuje się na poziomie 50 złotych.

Uchwyt z podstawką na klawiaturę – Maclean MC- 681

Model ten charakteryzuje oryginalna konstrukcja w połączeniu z przemyślaną podstawką pod klawiaturę. Są to jednak dwa osobne urządzenia, które nie kolidują ze sobą w przypadku potrzeby stworzenia najlepszego układu ergonomicznego dla użytkownika.

Uchwyt do monitora – przegląd najpopularniejszych rozwiązań

Montaż uchwytu jest bardzo prosty. Wystarczy dokręcić zacisk do wybranego blatu. Są dwie opcje. Można to zrobić przez otwór odprowadzający kable lub na skraju biurka. Cena tego modelu uchwytu jest jednak dosyć wysoka. Wynosi bowiem około 700 złotych.

Klasyka uchwytu ściennego – NewStar FPMA – W832

Model ten wyposażono w ramię składane umożliwiające ustawienie monitoru w wybranej pozycji. Zastosowano w nim 3-osiową technologię NewStar, dzięki której można nachylić ekran aż o 30 stopni oraz obrócić go o 360 stopni. Wychylenie wynosi natomiast 180 stopni. Urządzenie nadaje się do monitorów o przekątnej od 10 do 30 cali, których waga nie przekracza 15 kg. Model ten, mimo licznych udoskonaleń wcale nie kosztuje krocie. Można go nabyć już za 250 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here