Smartfon – na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego telefonu?

Zakup nowego telefonu może okazać się problemem. Trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych parametrów, które finalnie zadecydują o jego użyteczności. Musisz więc odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jaki procesor ma mieć smartfon? Ile pamięci wewnętrznej powinien mieć? Jaki musi mieć aparat? Czy warto zdecydować się na funkcję Dual SIM? Pomagamy rozwiać wątpliwości i omawiamy wszystkie te zagadnienia.

Smartfon musi mieć przyzwoite podzespoły!

Przede wszystkim zacznij od zweryfikowania, jakie komponenty ma upatrzony przez Ciebie smartfon, zaczynając od procesora. To od niego w dużej mierze zależy płynność i szybkość działania urządzenia, dlatego warto zadbać o to, by procesor był wyposażony w przynajmniej osiem rdzeni taktujących z częstotliwością 1.6 – 2.0 GHz. W przypadku wolniejszego podzespołu, smartfon może zwyczajnie się zacinać!

Bardzo przydatna jest też duża ilość pamięci RAM, dzięki której Twój sprzęt może korzystać z kilku (a nawet kilkunastu) aplikacji jednocześnie. Optymalnym minimum jest 3 GB RAM pamięci, choć warto zdecydować się na model o większej ilości. Pamiętaj też, by zadbać o odpowiednio dużą pamięć wewnętrzną – telefon, który ma jej mniej niż 32 GB, szybko zacznie Cię ograniczać!

Małe ekrany? To nie te czasy!

Niektórych użytkowników wciąż przeraża myśl o dużym, 6-calowym ekranie. Niepotrzebnie: smartfony o takich gabarytach są dobrze dopasowane do dłoni, szczególnie dzięki nowym, smuklejszym proporcjom 18:9. Telefon dotykowy powinien być możliwie duży, by zapewniać Ci jak największy komfort i przyjemność z pracy.

Aby wyświetlane na ekranie treści były ostre, a tekst wyraźny, zadbaj też o odpowiednią jakość wyświetlacza. Aktualnie coraz częściej instaluje się w telefonach ekrany o rozdzielczości nie mniejszej niż Full HD, co wydaje się satysfakcjonującym minimum. Taka liczba pikseli na matrycy zapewnia mniejsze obciążenie dla oczu i znacznie wyraźniej wyświetlaną treść.

Dodatkowe elementy telefonu

Powinieneś też wziąć pod uwagę kilka dodatkowych aspektów. Bardzo przydatna w telefonie jest np. funkcja Dual SIM, która pozwala na korzystanie z dwóch numerów jednocześnie. Smartfon powinien mieć też przyzwoity, minimum 12-megapikselowy aparat (a najlepiej kilka różnych aparatów), bowiem często zastępuje on konwencjonalny sprzęt fotograficzny.

Zwróć również uwagę na baterię w Twoim telefonie. Nie powinna ona dysponować mniejszą pojemnością niż 3000 mAh, choć 4000 mAh sprawdzi się jeszcze lepiej. Przydatna jest także funkcja NFC, dzięki której zapłacisz swoim telefonem za wszelkie transakcje. Sprawdź ponadto, czy Twój telefon posiada wyjście słuchawkowe – wcale nie jest to takie oczywiste!

Trudny wybór nowego telefonu…

Wybór nowego smartfona to niełatwa sztuka. Urządzenia te posiadają ogromną liczbę funkcji i parametrów, dlatego warto wcześniej dokładnie sprawdzić każdy model pod kątem procesora, ilości pamięci, jakości aparatu, rozdzielczości ekranu, czy np. ze względu na dodatkowe funkcje, takie jak Dual SIM. Tylko w taki sposób zapewnisz sobie najbardziej optymalny wybór!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here