Smartband a smartwatch – podobieństwa i różnice, które musisz znać

0
1203

W ostatnich latach pojawiło się tyle różnych nowinek technologicznych, że można się już w nich pogubić, szczególnie, jeśli ktoś nie śledzi ich na bieżąco. Dwoma kategoriami produktów, które zyskały sporą popularność, są smartbandy i smartwatche. Obecnie ogrom firm zajmujących się produkcją elektroniki (i nie tylko one) ma takie urządzenia na swoim koncie.

W tym artykule chcielibyśmy omówić najważniejsze podobieństwa i różnice między smartbandami a smartwatchami. Zarówno tych pierwszych, jak i tych drugich jest sporo i warto je poznać. Dzięki temu podjęcie decyzji w zakresie tego, na który sprzęt się zdecydować, powinno być znacznie łatwiejsze.

Pod jakimi względami smartbandy i smartwatche są podobne?

Jeśli komuś zależy tylko na bardzo podstawowych opcjach, to tak naprawdę nie powinien zauważyć dużej różnicy między tymi dwoma typami urządzeń. Część funkcji smartbandów i smartwatchy się bowiem pokrywa, aczkolwiek mowa tutaj właśnie o funkcjach najprostszych.

Chodzi między innymi o pokazywaniu godzinny, liczniku kroków, sterowaniu odtwarzaczem godziny czy wyświetlaniu powiadomień. Oba te typy urządzeń oferują także zazwyczaj co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście różnych trybów sportowych, w ramach których śledzona jest aktywność fizyczna.

Takiego typu funkcje, jak komunikacja NFC czy moduł GPS, co prawda zdarzają się czasami w smartwatchach, ale rzadko i głównie w droższych modelach – w smartwatchach są znacznie częściej spotykane. Szczegółowych informacji o możliwościach danego modelu najlepiej szukać na Tech Polska lub innych portalach tego typu, aby wiedzieć, czego dokładnie można się będzie po nim spodziewać.

Smartbandy i smartwatche – najważniejsze różnice

Najbardziej oczywiste różnice między tymi dwoma urządzeniami to te w aspektach wizualnych. Smartbandy mają, jak sama nazwa wskazuje, formę opaski, z wąskim, prostokątnym ekranem. Smartwatche posiadają okrągłą lub prostokątną kopertę większych rozmiarów i przypominają często zwykły zegarek.

Z tego względu wymagają zazwyczaj większej pojemności baterii i krócej wytrzymują na jednym naładowaniu niż smartbandy. Duże koperty smartwatchy również łatwiej uszkodzić, natomiast według wielu są one bardziej atrakcyjne wizualnie.

Smartwatche posiadają często opcję zmiany tarczy na jedną z predefiniowanych bądź stworzenie własnej. Z uwagi na większy ekran, dają też dostęp do większej ilości opcji i łatwiej jest poruszać się w ich menu.

Zanim cokolwiek kupisz, koniecznie sprawdź rankingi na Tech Polska, aby znaleźć dobrego smartwatcha lub smartbanda dla siebie. Nie kupuj pierwszego lepszego sprzętu, ponieważ możesz się w ten sposób rozczarować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here