licznik przedpłatowy

Nowoczesne technologie wnikają coraz bardziej niemal w każdą dziedzinę naszego życia. Choć niektóre osoby mają pewne opory w wykorzystywaniu ich w prywatnym życiu, to bardzo często nie mamy wyjścia i musimy podporządkować się idącemu z duchem czasu światu. Przykładem mogą być tutaj urządzenia służące do pomiaru ilości pobieranej energii, ciepła, czy też gazu. Tradycyjne liczniki coraz częściej są zastępowane nowoczesnymi urządzeniami, które oferują znacznie więcej możliwości zarówno klientom, jak i dostawcom mediów.

Licznik przedpłatowy – co to?

Licznik przedpłatowy to inaczej przedpłatowy układ pomiarowo-rozliczeniowy, który umożliwia pełną kontrolę nad wydatkami związanymi z wykorzystywanymi mediami. Urządzenia tego typu pozwalają również na doładowanie o dowolnej porze, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że nie będziemy mogli korzystać z gazu np. w weekend. Licznik przedpłatowy (aiut.com) to urządzenie umożliwiające zakup określonej ilości paliwa gazowego przez odbiorcę indywidualnego. Jest on wyposażony w zawór, który działa automatycznie i zostaje zdalnie odblokowany w momencie doładowania konta. Ponadto licznik przedpłatowy posiada rejestrator danych, a dzięki dedykowanej aplikacji lub za pośrednictwem strony internetowej istnieje możliwość sprawdzenia stanu swoich środków.

Jak sprzedawać gaz w sposób przedpłatowy?

To bardzo proste i coraz bardziej popularne rozwiązanie. Wystarczy zamontować w domu lub w mieszkaniu klienta licznik przedpłatowy oraz dać mu dostęp do aplikacji pozwalającej na dokonywanie doładowań konta i kontrolę salda. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie zadłużeń oraz poprawa relacji lojalnościowych z odbiorcami. Daje to również możliwość dokładniejszego planowania dostaw gazu, a co za tym idzie – lepszego zarządzania portfelem.

Istotną kwestią z punktu widzenia zarówno sprzedawcy gazu, jak i jego odbiorców, jest również to, że nowoczesne urządzenia rejestrujące, które pozwalają na sprzedaż gazu w sposób przedpłatowy, są gotowe do instalacji na już istniejących lub nowych gazomierzach. Warunkiem jest to, że muszą być one wyposażone w wbudowaną kontrolę zaworu. Dzięki temu nie jest konieczne ponoszenie kosztów związanych z wymianą istniejącej infrastruktury.

Dla kogo licznik przedpłatowy  jest dobrym rozwiązaniem?

Tak jak wspominaliśmy, korzyści z takiego rozwiązania może czerpać zarówno dostawca gazu, jak i odbiorca. Są jednak sytuacje, w których szczególnie warto rozważyć zainstalowanie tego typu urządzenia. Niejednokrotnie zdarza się, że osoby wynajmujące np. mieszkania, mają problem z wyegzekwowaniem zapłaty za media od swoich lokatorów. W przypadku posiadania licznika przedpłatowego, nie trzeba martwić się przychodzącymi rachunkami, gdyż lokatorzy sami decydują, jaką kwotę przeznaczają na media, w tym wypadku jest to gaz. Właściciele mieszkania nie muszą uczestniczyć w procesie dokonywania opłat, nie zostaną też obarczeni długami, które mogłyby urosnąć w przypadku tradycyjnego sposobu rozliczania zużycia mediów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here