Z początkiem roku koreańska marka wypuściła na rynek nową pralkę, która, jak obiecuje producent, ma prać skutecznie, delikatnie, o połowę krócej, oszczędza energię, a do tego posiada asystenta prania. Pralka QDrive posiada rozwiązanie Samsung QuickDrive, czyli specjalny bęben piorący, który poprawia możliwości pralki. Dodatkowo Samsung wypełnił pralkę tym co już znane i sprawdzone, znajdziemy w niej między innymi drzwi AddWash czy funkcję EcoBubble.

Samsung QuickDrive – dobrze i szybko  

Samsung zrobił coś zupełnie nowego – podzielił bęben oddzielając tylną płytę od bębna, w ten sposób obie części mogą poruszać się niezależnie od siebie. Tak powstał bęben QuickDrive, który dzięki zwiększeniu zakresu ruchu prania w pralce, pierze je szybciej i skuteczniej. Do bębna wpuszczone są dodatkowe dysze, więc pralka w krótszym czasie napełnia się wodą, przyspieszając płukanie, pomyślano również o specjalnym systemie odprowadzającym wodę, więc i wirowanie prania jest szybsze. Zastosowane rozwiązania skracają cykl prania aż o 50%, a oszczędność energii możemy zauważyć na poziomie 20%.

Podwójne drzwi AddWash

Kiedy Samsung dwa lata temu wprowadzał na rynek linię z drzwiami AddWash niektórzy patrzyli sceptycznie – jak można robić nowego flagowca bazując na drzwiach z dodatkową klapką? A jednak, to proste rozwiązanie ułatwiło sprzątanie już w wielu domach. Jeśli Wam też się zdarza, że po uruchomieniu pralki odnajdujecie skarpetki czy koszulkę, które planowaliście uprać, to docenicie drzwi AddWash. Ubrania nie muszą wylądować w koszu i czekać na kolejne pranie, wystarczy otworzyć małe drzwiczki i dorzucić do trwającego cyklu. Bardzo wygodne!

Najnowsza pralka Samsung – skuteczne pranie z pomocą smartfona

Pralka QDrive na pewno spodoba się fanom smart technologii. Jeszcze kilka lat temu obsługa pralki za pomocą telefonu mogła wydawać się pomysłem wyjętym z powieści science fiction, a dziś wystarczy do tego aplikacja SmartThings. Możemy ustawić zdalnie pranie przed wyjściem z pracy, a po powrocie do domu będą na nas czekać już wyprane ubrania, pralka niestety nie ma jeszcze funkcji wieszania. Nie trzeba się też znać na programach – asystent prania w naszym telefonie zada nam kilka pytań dotyczących pranych rzeczy i sam dostosuje właściwy program.

Należy zauważyć, że najnowsza pralka Samsung QuickDrive to nie tylko innowacyjny bęben, funkcjonalne drzwiczki czy sterowanie za pomocą smarfona. To co się chowa pod obudową jest również warte docnienia. Silnik Digital Inverter to wysoka wydajność energetyczna, cicha praca i długie bezawaryjne działanie, na które Samsung daje aż 10 lat gwarancji. Koreański producent zastosował również specjalną technologię VRT-M, która skutecznie redukuje wibracje podczas szybkiego wirowania. Ceramiczna grzałka pokryta jest dodatkową powłoką, która ma zwiększyć jej żywotność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here