Tym wszystkim, dla których obce są nowoczesne technologie może się wydawać, że oferowane w chwili obecnej na rynku laptopy są do siebie podobne, a więc każdy z nich zastosować można zarówno do rozrywki jak i pracy w biurze. Nie jest to jednak cała prawda. W dzisiejszym artykule zwrócimy uwagę na parametry, którym należy się przyjrzeć decydując się na laptop niezbędny do pracy związanej z obróbką i tworzeniem grafiki komputerowej.

Fachowcy zainteresowani zafundowaniem sobie rzeczonego sprzętu powinni przede wszystkim zweryfikować wydajność procesora, ponieważ to on w znacznej mierze będzie odpowiedzialny za sprawność i szybkość działania poszczególnych aplikacji graficznych, a co za tym idzie za efektywność naszej pracy- mówi specjalista reprezentujący serwis laptopów OK LAPTOP z Krakowa. Na chwilę obecną cieszą się największą popularnością układy cztero, oraz ośmiordzeniowe produkowane przez firmy Intel lub AMD. Zapewniają one dużą szybkość pracy z urządzeniem przenośnym oraz – dzięki wydajnej wentylacji dedykowanej – nie skutkują nadmiernym nagrzaniem nagrzania wnętrza eksploatowanego przez nas komputera.

Wybór pamięci RAM ma też podstawowe znaczenie. W laptopie, który pragniemy nabyć powinno jej być od 16 do 32 gigabajtów, jako że taka właśnie ilość umożliwia fachową obróbkę grafiki, przetwarzanie danych, czy też umieszczanie opracowanych projektów w pamięci komputera. Pamiętajmy, że mimo swojej kompaktowej architektury cała masa urządzeń przenośnych umożliwia zwiększenie ilości dostępnej pamięci poprzez instalację na płycie głównej dodatkowych kości pamięci. Możemy więc na początek zaoszczędzić fundusze, którymi dysponujemy kupując laptop wyposażony w 4-8 GB pamięci RAM, a potem, gdy potrzeby będą większe rozbudować ją dwu- lub czterokrotnie.

Uwagę zwrócić należy także na wysokiej jakości ekran urządzenia, który będzie miał niebagatelny wpływ na warunki naszej pracy. Jako, że prawdopodobnie będzie ono używane przez kilka do kilkunastu godzin dziennie, powinniśmy dopilnować, aby matryca ekranu była matowa. Będzie ona odbijała mniejszą ilość zarówno promieni słonecznych jak i światła sztucznego w pomieszczeniu. Zapobiegając nadmiernemu zmęczeniu oczu sprawi, że będzie możliwość dłuższej bezproblemowej pracy, co w zawodzie grafika jest jest cenne.

Zwracamy uwagę także na precyzyjne poznanie specyfiki zainstalowanych podzespołów monitora w specyfikacji producenta lub też kontaktując się w sposób bezpośredni z przedstawicielem sklepu, w którym przewidujemy nabyć laptopa celem skontrolowania jakości kolorów, a więc możliwości uzyskania najbardziej zbliżonych do rzeczywistych odcieni kolorów na prezentowanych obrazach. Kwestia ta może bowiem przesądzić o naszym sukcesie lub niepowodzeniu w branży w przypadku, gdy oferujemy swoim klientom drukowanie materiałów promocyjnych lub informacyjnych.

Ciekawym jest, że, pomimo wszelkich na to wskazujących symptomów nie jest ona najważniejsza w urządzeniu, ponieważ potrzebna jest zwłaszcza do obsługi obrazów renderowanych w czasie rzeczywistym w grach komputerowych. Graficy o różnym doświadczeniu mogą więc wyposażając laptop mogą zaoszczędzić na wydatkach przy nabywaniu tego komponentu, kupując pracy zamiast wykosztowywać się na drogą kartę graficzną, której możliwości w codziennej pracy nie będą wykorzystane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here