Oświetlenie solarne w ogrodzie

Oświetlenie solarne jest ekologiczne, bo przecież światło generowane jest dzięki energii promieni słonecznych. Należy jednak uwzględnić, że takie elementy wyposażenia ogrodu i przydomowej przestrzeni wybierane są coraz częściej nie tylko ze względu na aspekt ochrony środowiska. Okazuje się, że oświetlenie solarne generuje spore oszczędności finansowe w zakresie mniejszego poboru energii elektrycznej, do tego jest funkcjonalne, praktyczne, a w licznych przypadkach stanowi również doskonały element dekoracyjny. Sprawdź, jakie rodzaje lamp solarnych przydadzą się w Twoim ogrodzie.

Praktyczne oświetlenie solarne

Światło solarne sprawdza się doskonale jako element praktyczny na przydomowej przestrzeni. Różnego rodzaju oświetlenie tego rodzaju można montować przy furtce wejściowej na posesję, przy bramie wjazdowej, w strefie przy garażu, na podjeździe, w ogrodowych alejkach spacerowych albo tuż przy drzwiach wejściowych. Niektóre są na tyle nowoczesne, że zawierają czujnik zmierzchu, po czym zapalają się automatycznie, wybierać można także te z czujnikiem ruchu. Lampy solarne najlepsze jakości i o jak największej mocy albo z pilotem zdalnego sterowania, mogą służyć co najmniej kilka lat w swojej doskonałości, a ich pełne naładowanie pozwala uzyskać jasne światło przez wiele godzin. Co ważne, oświetlenie na energię słoneczną działa niezależnie od pory roku czy pogody. Jeśli myślisz, że bateria solarna ładuje się tylko pod wpływem silnych promieni słońca, jesteś w błędzie. Jej ładowanie następuje także wtedy, kiedy słońce jest za chmurami. 

Dekoracyjne punkty świetlne 

Do wyboru masz solarne halogeny, kinkiety, reflektory, punkty świetlne montowane przy ziemi, stojące lampy solarne, dekoracyjne kule, solarne girlandy, lampiony albo światła przypominające pochodnie. Dzisiaj mogą stanowić świetną dekorację ogrodu, podświetlać oczko wodne czy kwitnące klomby. Producenci oferują je w rozmaitych kształtach i z różnymi akcentami ozdobnymi, dzięki czemu mogą być jednym z głównych elementów ozdobnych zielonej przestrzeni. 

Lampy solarne można montować na różnym podłożu, stawiać je na kostce brukowej, wbijać w trawnik czy kłaść na przydomowym tarasie albo wieszać jako dekorację drewnianej altany. Mogą służyć przez cały rok, nie ma konieczności chowania ich na okres zimowy.

Na co zwracać uwagę, wybierając oświetlenie solarne?

Ponieważ poszczególne elementy światła solarnego funkcjonują na zewnątrz, lampy muszą być przede wszystkim odporne na działanie różnych niekorzystnych czynników. Mowa tu przede wszystkim o działaniu deszczu czy śniegu, brudu albo silnego wiatru. Oświetlenie tego rodzaju nie może ulegać korozji.

Lampki solarne możesz wybierać ze względu na rodzaj ich montażu, użyteczność w poszczególnych częściach ogrodu i przydomowego terenu, wygląd, wielkość, elementy dekoracyjne, barwę generowanego światła, moc natężenia światła czy liczbę godzin działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here