Monitory dla graczy z odświeżaniem powyżej 144Hz

Coraz częściej zapaleni gracze komputerowi interesują się monitorami, które umożliwiają odświeżenie obrazu na częstotliwości wyższej, niż 144Hz. Jak się jednak okazuje, rozwój technologiczny w zawrotnym tempie przesuwa się do przodu, dlatego również takie modele niedługo pójdą w niepamięć.

Obecnie można już skorzystać z oferty monitorów, które odświeżają obraz przy 180, a nawet już przy 240 Hz. Są one nawet dostępne w Polsce. Szczególnie takie monitory cenią sobie gracze sieciowi.

Szybkie odświeżanie – monitor Dell S2417DG

Prezentowany model wyposażono w panel TN z przekątną 23,8 cala oraz rozdzielczością WQHD, która sięga aż 2560 x 1440 pikseli. Nie jest to technologia, dzięki której można uzyskać niebywale wysokiej jakości kolory, to jednak z perspektywy gracza nie odgrywa aż tak dużej roli. Istotniejszą jest bowiem tutaj synchronizacja obrazu, mianowicie Nvidia G- Syns. Dell odświeża obraz już przy wartości 165Hz. Monitor wyposażono także w cztery porty USB 3.1. Można również podłączyć do niego słuchawki. Jego koszt to około 2400 złotych.

Model o podobnych parametrach – AOC AGON AG241QC

Jest to monitor, którego parametry są bardzo bliskie wyżej zaprezentowanemu modelowi. Posiada bowiem identyczny poziom odświeżenia, czyli przy częstotliwości 165 Hz. Jego specyfikacja praktycznie się nie różni, ma więc taką samą przekątną ekranu o wartości 23,8 cala oraz rozdzielczość na poziomie 2560 – 1440 pikseli. Również obsługuje on Nvidia G-Sync i klasyfikuje się jako model na tej samej półce cenowej, co poprzednik. Wybór jednego z tych dwóch monitorów jest zatem kwestią indywidualną i opiera się głównie na zaufaniu do producenta.

Większy model – Asus ROG Swift PG279Q

Prezentowany monitor odbiega nieco od dwóch wcześniej przedstawionych. Przede wszystkim posiada większą matrycę o przekątnej 27 cali. Zastosowano w nim także matrycę IPS, dzięki której odwzorowanie kolorów jest bardziej wiarygodne. Kąt widzenia obrazu to 178 stopni w pionie oraz w poziomie. W monitorze zamontowano wyjście na słuchawki, a także dwa porty USB 3.0. Urządzenie obsługuje ponadto technologię synchronizacyjną obrazu Nvidia G- Sync. Dzięki niej można liczyć na płynny obraz. Trzeba jednak liczyć się z wysoką ceną, która sięga nawet 3400 złotych za ten model.

Profesjonalizm w pigułce – monitor BenQ Zowie XL2540

Ten monitor spełnia bardzo wysokie wymagania i spełni się w roli monitora dla graczy profesjonalnych. O jego najwyższej jakości świadczy spora przekątna matrycy 25 cali. Obraz zostaje wyświetlany w rozdzielczości Full HD. Zastosowana matryca to model TN. Być może na pierwszy rzut oka parametry nie wyróżniają tego modelu od pozostałych. Istnieje jednak pewna diametralna różnica. Mianowicie możliwość odświeżania obrazu z częstotliwością sięgającą aż 240Hz. Jest to jeden z nielicznych monitorów, który potrafi tego dokonać. Kolejne jego atuty to np. możliwość skorzystania z dwóch łączy USB 2.0.

Monitory dla graczy z odświeżaniem powyżej 144Hz

Monitor wyposażono także w filtry przeciwko niebieskiemu światłu oraz w reduktor migotania. Cena jednak może niektórych zniechęcić. Jest to bowiem wydatek rzędu około 2200 – 2500 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here