Monitor z zakrzywionym ekranem – czy warto kupić taki model?

Trendy się zmieniają, również w świecie nowoczesnych technologii zmienia się moda i wymagania, które narzuca przede wszystkim konsument. Coraz częściej pojawiają się zatem telewizory, które miniaturyzują ramę, dzięki czemu smukłość tego typu urządzeń sprzyja zwiększonej estetyce i przyjemności z oglądania.

Nowoczesne wzornictwo przykuwa uwagę klientów i sprawia, że chcą oni posiadać tak nowoczesny, a zarazem designerski model telewizora. Duży wpływ ma na to także zakrzywienie ekranu, które pojawia się już nie tylko w telewizorach, ale także w smartfonach. Kolejnym etapem tego trendu jest stworzenie monitorów komputerowych o takiej właśnie właściwości.

Hit, czy mit?

Monitory z zakrzywionym ekranem z pewnością same w sobie prezentują się niezwykle oryginalnie, ponieważ do tej pory takie modele zwyczajnie nie były dostępne. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż sam wygląd nie świadczy jeszcze o przydatności urządzenia w codziennym życiu. Atutem takiego ekranu jest na pewno inna forma przekazu obrazu, który w pewnym stopniu otacza użytkownika, a dzięki temu jego wzrok nie męczy się, kiedy próbuje objąć całość. Wszystko dzięki możliwości zobaczenia każdego piksela z tej samej odległości. Następne zalety takiego rozwiązania to dobry kąt widzenia, a także zdecydowanie większa głębia obrazu oraz bardzo naturalne kolory.

Monitor z zakrzywionym ekranem – czy warto kupić taki model?

Producenci widząc powodzenie wśród telewizorów z zakrzywionym ekranem, wykorzystali ten potencjał także u ekranów komputerów. Tego typu urządzenia uwzględniają zatem liczne tryby dostosowujące wyświetlany obraz pod względem jego jasności itp. Nie pojawiają się żadne zniekształcenia, można także zapomnieć o migotaniu, czy problemach z matrycą. Zakrzywiony ekran wykazuje także mniejszą podatność na świetlne refleksy.

Czym się kierować podczas zakupu?

Przede wszystkim ważna jest tutaj przekątna kupowanego ekranu. Warto również mieć na względzie jego cenę, by czasem nie przepłacić. Modele z zakrzywionym monitorem posiadają jeszcze jeden znaczący parametr, który odgrywa tutaj dużą rolę. Chodzi o symbol R, który określa stopień zakrzywienia matrycy. Jeżeli pragnie się zakupić urządzenie z większą krzywizną, wtedy jego średnica będzie mniejsza.

Jaki model wybrać?

Na rynku istnieje wiele możliwości w kwestii modeli monitorów z zakrzywionym ekranem. Większość jednak zdominowały ekrany firmy Samsung, które wyróżniają się odmienną przekątną oraz proporcjami zachowanymi w samym ekranie. Można zatem nabyć produkt o przekątnej od 24 do aż 34 cali. Oczywiście to nie jedyne dostępne monitory. Warto także przejrzeć ofertę takich firm, jak ASUS, czy LG. Ciekawe propozycje lansuje również HP.

Oczywiście różnią się one od siebie także pod względem ceny. Najtańsze modele są dostępne już w kwocie około 800 złotych. Można jednak pokusić się o znacznie droższe monitory, których cena sięga nawet pięciu tysięcy złotych. Dobra jakość jest już dostępna w postaci ekranów za około tysiąc złotych.

Jak więc widać, zakrzywiony ekran nie jest wyłącznie echem marketingowego chwytu. To naprawdę świetny pomysł, którego zastosowanie sprawdza się w praktyce. Skoro dodatkowo świetnie się prezentuje wizualnie, można jedynie rozpocząć poszukiwania najlepszego ekranu dla siebie i nabyć go na swój własny użytek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here