Laptop prosty czy wydajny? Według Lenovo: najlepiej jedno i drugie!

Wybierając komputer przenośny kierujemy się zwykle kilkoma kryteriami. Wydajność i mobilność to dość oczywiste kwestie, ale użytkownik zwykle oczekuje również odpowiadającej mu stylistyki i jak największej prostoty użytkowania. Czy wymogi te spełnia prezentowana propozycja od Lenovo?

Prosto na pewno nie będzie w kwestii decyzji w sprawie koloru obudowy modelu Lenovo Ideapad 320. Do wyboru mamy aż sześć wariantów: Platinum Grey, Onyx Black, Blizzard White, Denim Blue, Plum Purple oraz Coral Red. Znajdzie się więc coś i dla tradycjonalistów, i osób mających bardziej awangardowe podejście do stylu laptopa. Niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej, obudowa zabezpieczona jest specjalną powłoką chroniącą przed starciem.

A w środku… jest moc, jest pojemność!

Jeśli zależy nam na jak największej wydajności naszego Ideapada, dobrym wyborem może okazać się procesor AMD FX™ 9800P APU siódmej generacji wspierany przez nawet 16 GB pamięci RAM DDR4.

Osoby, którym zależy na płynnej grafice np. w grach powinny poczuć się usatysfakcjonowane decydując się na kartę graficzną AMD Radeon™ 530.

Choć wielu klientów stawia ponadprzeciętną mobilność na pierwszym miejscu, istnieje spora grupa kupujących, której zależy na pogodzeniu jej z odpowiednio dużym ekranem. Wybór Ideapada 320 wydaje się tutaj jak najbardziej trafiony, bo przy wadze wynoszącej 2,2 kg dostajemy 15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości do Full HD z powłoką antyodblaskową.

Gdy zaś potrzebujemy jeszcze więcej cali, np. do podzielenia się prezentacją biznesową, urządzenie możemy podłączyć do bardziej pokaźnego ekranu za pomocą wbudowanego złącza HDMI.

Hybryda, czyli szybko i pojemnie

W kwestii pamięci dyskowej częstym dylematem jest wybór: dysk HDD czy SSD. W tym przypadku nie musimy stawać na takim rozstaju dróg – możemy skorzystać z opcji hybrydowej, decydując się na współpracę napędów SSD PCIe 180 GB i HDD SATA 1 TB.

Tym samym zyskujemy zarówno szybki dostęp do danych, jak i dużo miejsca na magazynowanie naszych zdjęć, filmów bez konieczności używania dodatkowego dysku zewnętrznego.

Dla osób z pokaźną biblioteką muzyki i filmów na płytach dobrą wiadomością będzie z pewnością obecność napędu DVD.

I wreszcie to, co czyni obsługę komputera naprawdę prostą (lub niekoniecznie): oprogramowanie. O bezproblemowość naszych relacji z Ideapadem 320 dba Lenovo App Explorer, pozwalający wybór tylko tych aplikacji, których naprawdę potrzebujemy. Proste!

Więcej funkcji i danych technicznych tego modelu poznacie na LenovoZone: https://lenovozone.pl/produkty/notebooki/laptop-ideapad-320-15-calowy-amd/

Zobacz też co innym laptopie z tej serii, Ideapad 520, sądzą eksperci:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here