Kamery IP – zabezpiecz mieszkanie on- line

Mimo iż poziom przestępczości spada, wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy do naszego mieszkania włamuje się niebezpieczny osobnik, rujnuje cały dobytek życia i zabiera najcenniejsze przedmioty.

Niestety miłośnicy nocnych eskapad po obcym podwórku wciąż sięgają po cudze, a to wszystko bez jakichkolwiek skrupułów i sentymentalizmu. Oczywiście różne przedmioty nie świadczą wyłącznie o stracie finansowej. Często mają wartość znacznie większą, bo wiążą się z licznymi wspomnieniami, czy rodzinnymi pamiątkami.

Właśnie to najlepszy powód, by odpowiednio zabezpieczyć swój dom, swoje mieszkanie. Wysoki poziom ochrony uzyska się szczególnie dzięki instalacji kamer, które umożliwiają podgląd obrazu na żywo dzięki zastosowaniu Internetu. Jakie modele kamer się sprawdzą?

Komunikacja IP

Kamera IP działa w sposób umożliwiający jej połączenie z domowym routerem. Można tego dokonać zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Wystarczy WiFi, by przekazać na żywo obraz z takiej kamery i sprawdzić, czy w mieszaniu wszystko w porządku. Prezentowany sprzęt umożliwia także jego uruchomienie w momencie, kiedy wykryje nawet najmniejszy ruch w pomieszczeniu. Wtedy następuje automatyczna rejestracja treści video.

Oraz ten zostaje zapisany na wbudowanej karcie pamięci, bądź zostaje przesłany na podany wcześniej adres e-mail. Można także skorzystać w tej kwestii z serwera FTP. Wtedy nawet pomimo kradzieży kamery złodziej zostanie zarejestrowany i zdemaskowany.

Model zaawansowany IPC- V3

Kamera ta została wyposażona w obrotową głowicę. Wystarczy posiadać odpowiednią aplikację w telefonie lub tablecie, by z poziomu takiego urządzenia sterować kamerą i jej odpowiednim ustawieniem. Można zatem w każdej chwili zmienić jej ustawienie, a tym samym monitorować całą dostępną przestrzeń. Urządzenie to wykorzystuje w swojej pracy także diody IR, które ułatwiają doświetlenie otoczenia nocą. Dzięki temu podgląd z nagranego filmu jest wyraźniejszy, co stanowi bardzo ważny atut prezentowanej kamerki właśnie ze względu na największe prawdopodobieństwo ewentualnej kradzieży, czy włamania nocą.

Kamera na zewnątrz – Overmax Camspot 4.3.

Ten model najlepiej sprawdzi się na podwórku przed garażem, wejściem do domu, czy na jego zapleczu. Jego istotnym atutem jest duża odporność na warunki atmosferyczne. Nie straszne mu woda, śnieg, czy mróz. Kamera ta została wyposażona w matrycę o wysokiej światłoczułości, a dzięki zamontowanym 24 diodom IR ułatwia podgląd bez względu na warunki pogodowe. Wytrzyma nawet największą ulewę, ponieważ jest wodoodporna.

Kamery IP – zabezpiecz mieszkanie on- line

Uruchomienie kamery wymaga jedynie jej podłączenia do stałego zasilania i konfiguracji z siecią WiFi. Po kilkunastu minutach jest gotowa do działania i obserwacji.

Czym są fotopułapki?

To rodzaj urządzeń, które pozwalają na automatyczne wykrycie ruchu na danej przestrzeni i wykonanie zdjęcia. Taka fotografia jest natychmiast przesyłana na wybrany adres e-mail lub w postaci MMS na telefon. Urządzenia te najczęściej wykorzystują instytucje przyrodnicze, jak nadleśnictwa. Przykładem takiej fotopułapki jest model HC- 300M, który posiada własne zasilanie oraz moduł GSM, jak i GPRS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here