Jakie właściwości powinny cechować dobrego robota przemysłowego

Jeśli produkcja w Twojej firmie ma charakter taśmowy, musisz się zastanowić nad wyborem odpowiedniego robota, który będzie obsługiwał proces produkcyjny. Odpowiednie konfigurowanie robotów przemysłowych w połączeniu z jakością samej maszyny daje gwarancję świetnych wyników.

Odpowiednio duży zasięg ramienia maszyny

W zależności od tego jak szerokie pole pracy musi zostać objęte, dopasowanie długości ramienia robota jest szczególnie istotne. Poprzez dobre konfigurowanie robotów przemysłowych można dopasować zakres roboczy maszyny w taki sposób, aby nie było problemów z objęciem całego produktu znajdującego się na taśmie

Dobierając odpowiednie ramię przekłada się to na szybkość pracy urządzenia. Im mniej cykli będzie musiał wykonać, tym szybsze rezultaty. Do odpowiednie konfigurowanie robotów przemysłowych usprawnia działanie całości.

Prędkość i obciążenie mają znaczenie

Wybierając robota spójrzmy na jego właściwości w zakresie prędkości działania oraz obciążenia. Z reguły przedmioty, którymi zawiaduje taki robot ważą sporo i istotnym jest, aby konfigurowanie robotów przemysłowych umożliwiało dostrojenie jego możliwości do wymagań stawianych ze strony produkcyjnej.

Często roboty przemysłowe charakteryzują się możliwością poruszanie, podnoszenia czy przenoszenia przedmiotów ważących nawet 300kg. Aby wszystko działało bezproblemowo potrzebne jest dobre konfigurowanie robotów przemysłowych. Programista zajmujący się tą działką jest osobą bardzo odpowiedzialną i musi znać się na rzeczy.

Uniwersalne roboty do precyzyjnych zadań

Nie wszystkie produkty muszą dużo ważyć, aby opłacało się zastosować roboty produkcyjne. Również jeżeli chodzi o prędkość wykonywania powtarzalnych zadań konfigurowanie robotów przemysłowych przynosi mnóstwo korzyści. Maszyna wykona zadanie znacznie szybciej, bez zmęczenia, oraz z taką samą precyzją.

Wiele producentów oferuje swoje roboty w coraz bardziej smukłych wersjach, aby móc dostosować maszynę do stanowiska jej pracy. Nie wszystkie hale produkcyjne posiadają odpowiednio dużo miejsca, a poprzez odpowiednie konfigurowanie robotów przemysłowych jesteśmy w stanie nawet z małej przestrzeni wycisnąć maksymalną wydajność pracy urządzenia. Wystarczy odpowiednie przemyślenie programowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here