Jaki rozdzielacz HDMI wybrać?

W nowoczesnych modelach telewizorów i monitorów znajdują się już porty typu HDMI. Zazwyczaj jednak liczba portów jest zbyt mała, by wystarczyła na podłączenie wszystkich niezbędnych urządzeń i akcesoriów. Aby zapobiec powstaniu takiej sytuacji, warto pomyśleć o zakupieniu rozdzielacza HDMI.

Dzięki niemu można bez trudu podłączyć kilka rożnych urządzeń, takich jak Blu- ray, czy konsola do gier. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że rynek oferuje także asortyment w postaci splitterów, po których można spodziewać się efektu odwrotnego. Zawsze najlepiej poprosić sprzedawcę o pomoc, by się nie pomylić, ponieważ oba urządzenia wyglądają bardzo podobnie. Jakie modele rozdzielaczy HDMI są dostępne na rynku?

Zróżnicowany wybór rozdzielaczy HDMI

Jak się okazuje, jest w czym przebierać. Jedną z ciekawszych opcji jest na pewno Cabletech 3T01. Wersja standardowa, jednak za niską stawkę. Już za 60 złotych można go nabyć i cieszyć się jego możliwościami. Aby przełączać poszczególne urządzenia, wystarczy posłużyć się dołączonym do zestawu pilotem zdalnego sterowania. Prezentowany rozdzielacz gwarantuje wysoką jakość odtwarzania Full HD. Dodatkowym gadżetem zamontowanym w tym produkcie są trzy diody LED sygnalizujące o podłączonym sprzęcie.

Jeśli marzy się o rozdzielaczu z wyższej półki za około 150 złotych, warto zainteresować się modelem Digitus 3X1. Jego charakterystyczna cechą jest na pewno nowoczesny design.

Urządzenie to umożliwia przekaz obrazu w jakości Full HD. Cały zestaw składa się z rozdzielacza wraz z pilotem zdalnego sterowania, zasilaczem oraz instrukcją obsługi. Klienci indywidualni otrzymują ponadto gwarancję na urządzenie przez dwa lata od jego zakupu.
Kolejną propozycję stanowi Matrix CX- MX42A, które umożliwia transfer informacji z aż czterech różnych urządzeń. Można dokonać przesyłu obrazu na dwa monitory, bądź dwa telewizory.

Co ważne, rozdzielacz można także wykorzystać jako splitter albo wzmacniacz sygnału. Dzięki niemu nie ma żadnych problemów z przekazem treści obsługiwanych przez rozdzielczość Full HD oraz 4K. Producent gwarantuje wysoką jakość przesyłu. Oprócz rozdzielacza zestaw został uzupełniony o pilot i zasilacz DC5V. Cena za ten model to około 300 złotych.

Jaki rozdzielacz HDMI wybrać?

Uwagę konsumentów przykuwa również ATEN VS481B, czyli switch zapewniający prosty przełącznik między czterema osobnymi portami HDMI. Trzy porty umieszczono z tyłu obudowy. Jeden znajduje się z przodu. Urządzenie to wzmacnia sygnał, a dzięki zamontowanym diodom LED wskazuje sprzęt obecnie wysyłający sygnał. Cały zestaw komponuje się z rozdzielacza HDMI, kabla o długości prawie dwóch metrów, zasilacza oraz pilot do zdalnej obsługi. Osoby pragnące zakupić prezentowany rozdzielacz, wydadzą na niego około 300 złotych.

Czym się kierować podczas zakupu?

Im większa funkcjonalność urządzenia, tym lepiej. Jeżeli w podobnej kwocie można dostać zarówno rozdzielacz, jak i splitter w połączeniu z wzmacniaczem sygnału, czyli właściwe 3 w 1, grzechem byłoby nie skorzystać z takiej propozycji. Jeśli natomiast nie ma się specjalnych wymagań i pragnie się wyłącznie podłączyć dodatkowy sprzęt, wtedy wersje podstawowe rozdzielaczy sprawdzą się idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here