sprzęt komputerowy

Wybranie odpowiedniego sprzętu komputerowego nie należy do łatwych zadań. Zwłaszcza jeśli przychodzi się z tym mierzyć osobie, która nie ma bladego pojęcia o tym, na co zwracać uwagę przy wyborze komputera czy tabletu. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać dobrej jakości sprzęt komputerowy.

Czym kierować się przy zakupie komputera?

Przede wszystkim należy określić swoje potrzeby i to, do jakich celów sprzęt będzie używany. Inne parametry mają komputery przeznaczone do pracy biurowej, a inne do grania czy oglądania filmów. W kwestii tego, jak wybrać tablet czy komputer radzi blog www.inwazjapc.pl, dzięki któremu można dowiedzieć się, jak dopasować urządzenie do własnych wymagań. Ważne jest również to, czy z komputera będzie korzystał profesjonalny grafik, programista czy zwykły użytkownik.

To na co w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę, to wybór odpowiedniego procesora. Najważniejsza jest ilość jego rdzeni. W dzisiejszych czasach standardowy procesor posiada cztery rdzenie. Jeśli potrzeby związane z użytkowaniem komputera są niewielkie, wówczas wystarczy model dwurdzeniowy. Najlepszymi procesorami są Intel Core i3, i5 oraz i7.

Kolejnym ważnym punktem przy wyborze komputera jest pamięć operacyjna, czyli tzw. RAM. Im jest ona większa, tym więcej programów może być otwartych, nie zaburzając przy tym pracy urządzenia. Rodzaj pamięci musi odpowiadać danemu systemowi operacyjnemu, jaki zostanie zainstalowany. Jej wielkość powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb. Jeśli wiesz, że będziesz często korzystać z plików tekstowych, odtwarzaczy muzycznych, filmowych, odwiedzać wiele stron internetowych, wówczas nie kupuj sprzętu o pamięci mniejszej niż 8 GB.

Również rodzaj dysku powinien być dobierany z uwzględnieniem indywidualnych preferencji. Ważna jest pojemność oraz szybkość. Obecnie wybierać można głównie między dwoma rodzajami dysków, czyli HDD i SSD. Dysk HDD charakteryzuje się większą pojemnością i będzie idealny dla tych osób, które planują przechowywać na nim dużą ilość zdjęć, filmów czy muzyki. Dysk SDD z kolei jest szybki i można go łatwo dostosować do aktualnych potrzeb i wymagań.

Jak wybrać tablet?

Tablet to bardzo wygodne i funkcjonalne urządzenie, które można wykorzystać na wiele sposobów. Na tego typu sprzęcie można swobodnie korzystać z internetu, oglądać filmy, słuchać muzyki, wykonywać zdjęcia czy nagrywać filmiki. Jest to również wygodne rozwiązanie dla osób podróżujących, którym zależy na niewielkim nośniku, na którym mogliby wykonywać swoją pracę. Zastanawiając się nad tym, jaki tablet wybrać, należy zwrócić uwagę na poszczególne podzespoły. Każdy tablet posiada inne parametry, zatem trzeba je dobrze dostosować do roli, jaką będą spełniać.

Na pewno trzeba przyjrzeć się systemom operacyjnym. Obecnie można wybierać spośród dwóch głównych systemów operacyjnych, jakimi są Android oraz iOS. Tablety Android dają ogromny wybór aplikacji, które można na nim zainstalować. Mają szerokie możliwości personalizacji wyglądu oraz funkcji danego tabletu. Dużą ich zaletą jest również dostępność modeli w każdym przedziale cenowym. Tablety z iOS, czyli iPady cechuje duża optymalizacja oraz płynność działania systemu. Sam komfort użytkowania jest bardzo duży.

Należy zwrócić także uwagę na wielkość ekranu. W zależności od potrzeb użytkownik ma do wyboru ekran o przekątnej 7-8 cali (poręczne, łatwe do utrzymania w jednej ręce, idealne dla dzieci), 9-10 cali (świetny przy oglądaniu filmów, grach czy korzystania z przeglądarki internetowej) oraz 10 cali i więcej (mniejszy odpowiednik laptopa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here