Jak rozjaśnić ekran w laptopie

Nie da się ukryć tego, że rozjaśnienie ekranu w laptopie to dla ludzi, którzy używają tego typu sprzętu cały czas jedynie ten ułamek sekundy pracy. Podobnie jest z tym włączeniem lub z wyłączeniem pewnych dźwięków. Wiele znaczy też i to, że sterowanie tego ( https://techpolska.pl/jak-rozjasnic-ekran-w-laptopie/ ) typu to oszczędzanie baterii, czyli jeśli wycisza się te dźwięki systemowe i przyciemnia nieco ekran to oszczędza się energię, a ma to znaczenie właśnie wtedy gdy dokończyć chcemy nasz artykuł i przy okazji nie możemy sobie pozwolić na to by wyłączył się nam laptop przed tym faktycznym dojściem do biura i do ładowarki na której możemy dany laptop podładować. Dlatego takie rozjaśnienie ekranu lub jego brak to często kwestie powiązane z tym celowym oszczędzaniem energii, po to by wykonać o wiele więcej zanim rozładuje się ta bateria w naszym laptopie. Tego typu przyczyna nie rozjaśniania jest tą typową, ale trzeba też pamiętać o tym, że czasami na jakiś błąd powiązany z tym systemowym rozjaśnianiem dotyka nas nagle i właśnie wtedy trzeba oddać laptop do wyspecjalizowanego serwisu.

Większe problemy.

Obecnie oprogramowanie, czyli system taki jak Windows 10 ułatwia to szybkie rozjaśnienie lub przyciemnienie ekranu w laptopie. Funkcja ta zazwyczaj działa bez problemu, bo oprogramowanie to jest unowocześniane już od dość wielu lat. Problemy w tego typu przypadkach też ( https://techpolska.pl/jak-rozjasnic-ekran-w-laptopie/ ) się pojawiają, czyli raz tym suwakiem rozjaśniamy ekran, a on w kilkanaście sekund ponownie się na stałe przyciemnia. Pozornie taki błąd można naprawić w jakieś kilkanaście minut, ale nie każdy to potrafi, czyli dość wielu musi z tym problemem pojechać do specjalisty, który w tej skrajnej sytuacji ponownie zainstaluje system, ale znacznie częściej bywa tak, że tego typu błąd naprawia szybko, bo w wielu procentach przypadków jest to drobnostka, której raczej nie rozumie osoba zajmująca się pisaniem artykułów. Tego typu problem zdecydowanie lepiej zrozumie specjalista od edycji materiału filmowego nakręconego w jakości 6K, bo ktoś taki zna system i funkcje ekranu.

Ekrany dotykowy.

Rozjaśnianie ekranu dotykowego rzecz jasna nie różni się znacząco od rozjaśniania ekranu w typowym laptopie. Obydwa te sprzęty mogą mieć matową matrycę i co równie ważne mogą też posiadać ten sam system. Problem może tylko tkwić w tym, że wyroby różnych producentów nieco się różnią i dlatego zużycie eksploatacyjne pewnych ekranów w laptopach następuje znacznie szybciej i często nie jest to związane z ich typem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here