strony internetowe

Nie musisz być programistą ani projektantem stron internetowych, aby stworzyć dobry zasób. Obecnie istnieje ponad 200 milionów aktywnych stron internetowych, a wiele z nich zostało stworzonych przez zwykłych ludzi. Należy jednak pamiętać, że znaczenie i siła twojego zasobu zależy od wielu technicznych i internetowych czynników administracyjnych.

Kiedy wiesz, od czego zacząć, naprawdę łatwo jest stworzyć stronę internetową. Jeśli masz już zawartość graficzną i tekstową, praca nad zasobem od dziesięciu do dwudziestu stron zajmie od dwóch dni do tygodnia. Ale jednocześnie powinien być ładnie zaprojektowany i wygodny w zdobywaniu doświadczenia użytkownika (UX). Musi także mieć minimalną optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO), w przeciwnym razie Google i Yandex po prostu tego nie zauważą.

Jak zaprojektować dobrą stronę internetową?

Przede wszystkim musisz zdecydować o rodzaju zasobu i wybrać taki, który najlepiej odpowiada twoim planom krótko-i długoterminowym. Na początku 21 wieku cały Internet składa się z następujących typów witryn.

Blog. Takie zasoby to osobiste strony lub strony branżowe, takie jak turystyka, wędkarstwo lub Podróże. Zwykle blog jest prowadzony przez jedną osobę, a jego sukces nie zależy przede wszystkim od projektu i SEO, ale od jakości treści graficznych i tekstowych.

Strony typu e-commerce. Należą do nich sklepy internetowe, katalogi z możliwością zamawiania, tablice ogłoszeń, wymiany i inne zasoby handlu online. Rzadka osoba sama może stworzyć udaną stronę tego typu.

Zasoby z programami edukacyjnymi. Teraz ten segment szybko się rozwija – w końcu kursy wideo mogą nauczyć dosłownie wszystkich umiejętności. Jeśli masz doskonałą wiedzę na temat poszukiwanej dziedziny lub rzadkiej specjalizacji, taka strona z łatwością sprawi, że będziesz popularny. Zwłaszcza jeśli podłączysz angielskie napisy do zalanego wideo.

Zasoby z wiadomościami lub agregatory. Zwykle tworzone przez zespół podobnie myślących ludzi, którzy dzielą obowiązki. Szybko zyskują bardzo dużą liczbę odwiedzających i żyją dzięki umieszczeniu reklamy.

Społeczności internetowych. Obejmuje to fora i sieci społecznościowe, w których ludzie mogą łączyć się i kupować w tym samym czasie. Obecnie nisza jest praktycznie zmonopolizowana przez FB, VC i globalne fora branżowe-portale typu Habra

Portfolio. Są osobistymi lub przedsiębiorczymi zasobami wsparcia technicznego. Wystawiane są na nich przykładowe prace, np. architektura krajobrazu, remonty, grafika, prace ręczne czy projekty techniczne.

Strony firmowe. Są to reprezentacje osób prawnych lub organizacji rządowych w sieci. Czasami obsługują funkcję handlu i katalogu.

Landing pages. Specjalny rodzaj zasobów jednostronicowych, który stał się trendem lat 10. Łączy funkcje E-commerce, Portfolio I strony korporacyjnej. Dzięki gotowej treści możesz łatwo stworzyć swoją witrynę jako stronę docelową.

Niezależnie od wybranego typu, należy pamiętać, że samodzielne tworzenie strony wymaga stopniowego podejścia.

Dobrze zaprojektowane strony internetowe

Szablon określający strukturę strony internetowej nazywa się układem. Dzięki niemu masz jasne ścieżki do poruszania się po zasobie internetowym i możesz zrozumieć, gdzie umieścić najważniejsze elementy. Twoi użytkownicy pozostaną na stronie, jeśli wybierzesz dobry układ, w którym łatwo jest znaleźć ważne informacje na poziomie intuicyjnym.

Jeśli informacje na stronie głównej są umieszczone nieprawidłowo, projekt jest zbyt jasny lub matowy, trwa długie ładowanie strony, użytkownicy z pewnością opuszczą ten zasób internetowy. Zachowania użytkowników w witrynach i ich układy są bardzo ściśle powiązane. Najlepszy nowoczesny design jest w stanie zwrócić uwagę na stronę główną i zwiększyć konwersję.

Dlatego lepiej poświęcić więcej czasu na opracowanie idealnego układu niż stracić użytkowników, którzy nie są gotowi poświęcić nawet dodatkowej minuty. Dobrze zaprojektowana strona główna jest twarzą Twojej firmy. To projekt strony głównej wita odbiorców i pokazuje wszystkie zalety. Tylko kreatywny układ witryny może zainteresować użytkowników i zachęcić ich do eksploracji całej witryny.

Najlepszy projekt jest zawsze subiektywny. W przypadku sklepu internetowego najlepszy projekt to taki, który w większym stopniu rozwiązuje problemy biznesowe. Tworząc witrynę, nie robisz jej dla siebie, ale dla użytkowników. Dlatego na pierwszym miejscu zawsze powinna być wygoda interfejsu i łatwość jego użycia.

Nasza strona solv.pl powie ci, od czego zacząć, aby stworzyć swoją pierwszą stronę

Jeśli planujesz założyć sklep internetowy, każde studio projektowe poprosi Cię o wypełnienie briefu i podanie przykładów projektów, które lubisz i wyjaśnienie dlaczego. To są referencje.

Linki do ulubionych sklepów Internetowych skracają czas na znalezienie odpowiedniego pomysłu. Dlatego poważnie potraktuj etap przygotowania i wyraźnie pokaż swoje preferencje.

Możesz szukać inspiracji na stronach tematycznych, analizować witryny konkurencji, śledzić zwycięzców i nominowanych do różnych nagród i wyróżnień w dziedzinie projektowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here