Jak dopasować myszkę do rozmiaru dłoni?

Ciężko jest obyć się bez myszki do komputera. Oczywiście laptopy umożliwiają korzystanie z touchpada, jednak to w dalszym stopniu nie to samo. Znacznie większą praktycznością i elastycznością, a także zwinnością charakteryzują się właśnie komputerowe myszy. Co więcej, jest to obowiązkowe akcesorium w przypadku osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem podczas komputerowych rozgrywek w grach. Jak się okazuje, zakupienie odpowiedniej myszy wcale nie jest takie proste. Liczy się tutaj bowiem nie tylko sam komfort korzystania z niej, ale także parametry, by móc nabyć mysz o szybkiej reakcji na wykonywanie nią ruchy i eliminującą jakiekolwiek zacinanie.

Rodzaj uchwytu

Na pewno wiele osób nie ma o tym pojęcia, iż powinna rozpocząć wybór najlepszej myszy od uświadomienia sobie, w jaki sposób tak naprawdę się jej używa. Urządzenie to można trzymać bowiem na kilka różnych sposobów, od tego zatem będzie także należał kształt wybieranej myszy. Najczęściej można uchwycić mysz na trzy różne sposoby, mianowicie palm-, claw-, a także fingertip-grip.

Sposób pierwszy jest najczęściej wykorzystywany. Tutaj dłoń całkowicie opiera się na urządzeniu i je obejmuje. W przypadku sposobu numer dwa, najczęściej palce przypominają szpony, ponieważ środkowa część dłoni znajduje się w powietrzu, nieco uniesiona nad myszą. Jeżeli natomiast chodzi o sposób trzeci, w tym przypadku dłoń jest nieco odsunięta do myszy i styka się z nim wyłącznie za pośrednictwem koniuszków palców. Oczywiście są z pewnością znane pewne dodatkowe kombinacje wyżej wymienionych metod uchwycenia myszki, te jednak są najbardziej znane i najczęściej spotykane.

Pomiar dłoni

Jeżeli chodzi o pomiar dłoni, nie liczy się tutaj jej całkowita długość. W przypadku wyboru najlepiej dopasowanej myszy warto poznać długość od kciuka ułożonego prostopadle do reszty palców, które w tym momencie muszą być złączone. Kolejny krok to pomiar długości od końca palca najdłuższego do centrum dłoni, mianowicie na wysokości oznaczonej przez kciuk w pozycji dziewięćdziesięciu stopni.

Jak dopasować myszkę do rozmiaru dłoni?

Zazwyczaj wynik klaruje się na poziomie kilkunastu centymetrów. Kiedy już dokona się prawidłowego pomiaru, łatwiej będzie znaleźć dla siebie najlepszą myszę komputerową. Jeżeli zatem chodzi o uchwyt typu palm- grip, trzeba będzie zaopatrzyć się w mysz dłuższą maksymalnie o 1 cm. W kwestii uchwytu claw- grip, będzie lepiej otrzymany wynik skrócić o jakieś dwa centymetry. Natomiast uchwyt fingertip-claw przewiduje zakup myszy o długości około jednego centymetra krótszej.

Mysz symetryczna i profilowana

To jednak nie koniec możliwości. Rynek oferuje myszy symetryczne, które najlepiej pasują do uchwytów w stylu claw- oraz fingertip- grip. Powstają również myszki profilowane, które będą stanowić najlepszy wybór dla osób, u których dłoń układa się w formie palm- tip. W przypadku osób z uchwytem w stylu claw- grip można także posłużyć się dodatkowym kryterium, mianowicie poszukać modeli myszy węższych od standardowych.

Dodatkowe kryterium wyboru, które już nie zależy od kształtu dłoni i jej ułożenia, będące jednak bardzo istotnym punktem, jest oczywiście zastosowany w urządzeniu sensor i liczba przycisków. Warto także zastanowić się nad wyborem myszy bezprzewodowej albo przewodowej. W kwestii ostatniej istotna jest długość przewodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here