Dlaczego warto wybrać telewizję 4K

Telewizja 4K z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Co ją wyróżnia, dlaczego warto się na nią zdecydować oraz jak wybrać najkorzystniejszą ofertę w tym zakresie, gdy jest się mieszkańcem Wielkopolski i okolic?

Zalety telewizji 4K

Telewizja 4K ma szereg zalet. Dzięki niej można wyświetlać obraz o niezwykłej ostrości i głębi, w rozdzielczości kinowej 4096 x 2120 lub też telewizyjnej 3840 x 2160 pikseli. Obraz w takiej rozdzielczości jest znacznie wyraźniejszy i dzięki temu dostrzeże się o wiele więcej detali niż np. w przypadku klasycznego Full HD. W rozdzielczości 4K coraz częściej obsługiwana jest telewizja kablowa. Poznań jest doskonałym tego przykładem.

Należy pamiętać, że aby korzystać z takiego rozwiązania jak telewizja 4K, trzeba wyposażyć się w telewizor obsługujący ten format, najlepiej z dodatkową technologią HDR (High Dynamic Range) o szerszej palecie barw niż standardowo. Oprócz tego kanały telewizyjne dostępne w ofercie operatora także muszą mieć ten format. W ofercie operatorów telewizji nie każdy kanał jest wyświetlany w takim formacie i warto to sprawdzić, zanim podpisze się umowę o świadczenie usług (sprawdzając ofertę kanałów telewizyjnych w różnych pakietach znajdujących się w ofercie).

Jak szukać telewizji 4K w Wielkopolsce?

Jeśli chodzi o usługę taką jak telewizja kablowa, Poznań jest miejscem, w którym można znaleźć wielu operatorów oferujących ją w formacie 4K. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę w tym zakresie? Wystarczy skorzystać z rankingów popularności. Wśród dostępnych na terenie Poznania i okolic operatorów telewizji na wysokich miejscach znajduje się m.in. INEA, która daje możliwość śledzenia w formacie 4K nie tylko większości kanałów TV, ale dodatkowo także zapisanych na YouTube (przy skorzystaniu ze specjalnej aplikacji) filmów oraz wideo na życzenie (VOD). Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w INEA (dzięki dekoderowi Hiway TV) jest możliwość stworzenia własnego profilu,  który pozwoli na dobranie ulubionych programów, kanałów i filmów, gromadząc wszystkie propozycje w jednym miejscu, by nie trzeba było ich ciągle szukać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here