Światłowód – najszybszy symetryczny Internet w Polsce

Światłowód uznany jest za największy wynalazek telekomunikacyjny ludzkości. Pozwala w błyskawiczny sposób przesyłać informacje. Dlatego coraz częściej pojawia się w naszych domach – w końcu każdy chce wykorzystać najszybszy Internet w Polsce.

Działanie światłowodu

Coraz więcej dostawców Internetu w Polsce oferuje światłowodowe przyłącze. Doprowadzenie sieci światłowodem to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ łącze jest niezależne od czynników zewnętrznych, na przykład pogody.

Światłowód to w zasadzie wiązka kabki grubości ludzkiego włosa. Nie przekazują one impulsów elektrycznych, ale cząsteczki światła. To właśnie one niosą ze sobą informację, co sprawia, że teraz przekazywanie danych stało się o wiele, wiele szybsze. Korzystają na tym przede wszystkim użytkownicy Internetu. Nie tylko przeglądanie stron jest o wiele wygodniejsze, przede wszystkim usprawniło się pobieranie danych. To komfortowe rozwiązanie chociażby dla gamerów, grafików czy programistów, ale także dla zwykłych użytkowników sieci.

Najszybszy Internet w Polsce

Światłowód pozwala w naprawdę szybki sposób przesyłać dane. Do niedawna najwyższą prędkością transmisji danych był 1 Gb/s, co i tak stanowiło przełom w stosunku do wcześniejszych przepustowości. Jednak sieć INEA dokonała ważnych zmian i zrewolucjonizowała rynek, proponując nam najszybszy Internet w Polsce – aż 10 Gb/s.

Taka jednostka jest niewyobrażalna w innych krajach Unii Europejskiej. Jest to działanie na najwyższym poziomie komfortu. Najszybszy Internet w Polsce dzięki światłowodowi jest dostępny dla każdego. Czy naprawdę go potrzebujesz? Jeśli domownicy korzystają z wielu urządzeń mobilnych, często ściągasz dane lub grasz online – taka oferta będzie naprawdę przydatna. Sprawdzi się także wtedy, gdy pracujesz w domu, ponieważ czas oczekiwania na ściągnięcie dokumentów czy wysłanie pliku będzie po prostu minimalny.

Internet symetryczny

Najszybszy Internet w Polsce to Internet symetryczny. W przeciwieństwie do asymetrycznego, jego prędkość pobierania i przesyłania danych jest dokładnie taka sama.

Internet symetryczny jest istotny zwłaszcza wtedy, gdy do sieci podłączonych zostało kilka urządzeń. Każde z nich pobiera i wysyła dane, a jeśli jest ich dużo, tworzy się kolejka wysyłki, zmniejszająca prędkość działania Internetu. Internet symetryczny stanowi najlepsze rozwiązanie dla powstających w ten sposób zastojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here