Domowe karaoke – jaki mikrofon wybrać?

Karaoke wciąż jest na topie. Wiele osób lubi spędzić czas w rodzinnym gronie, czy z przyjaciółmi na wspólnym śpiewaniu, ponieważ zbliża ludzi i pozwala i nawiązać lepszą relację, a co najważniejsze – po prostu się zrelaksować i odpocząć. Co ważne, obecnie nie trzeba już udawać się do żadnego klubu, by zorganizować wspólne śpiewanie. Własny koncert można zorganizować już w domowej atmosferze. W tym celu warto pomyśleć o odpowiednim mikrofonie.

Mikrofon pojemnościowy

Jest to rodzaj mikrofonów wyposażonych w membrany i stalowe klatki. Są to elementy, których praca jest możliwa dzięki podłączeniu ich do napięcia polaryzującego, co powoduje stworzenie kondensatora. Jest to sprzęt profesjonalny. Bardzo często występuje on w studiach nagraniowych, ponieważ oferują świetne warunki akustyczne.

Wysoką jakość zawdzięcza się przede wszystkim wysokiemu poziomowi czułości tychże mikrofonów i bardzo szerokiego pasma przenoszenia. Jest to najlepsza opcja dla osób, które mają możliwość całkowitego kontrolingu dźwięków kierowanych w stronę membrany. Trzeba pamiętać o dodatkowym zasilaniu dla tych urządzeń. Jest to powód, który wpływa na dosyć wysoką cenę za pojedynczy mikrofon.

Mikrofon dynamiczny

Jest to model o znacznie prostszej budowie. Wystarczy membrana i cewka, by osiągnąć optymalne efekty dźwiękowe. Powstające z powodu odpowiedniego natężenia głosu drgania oraz pole magnetyczne powstałe dzięki pomocy magnesu sprawiają, iż w cele kumuluje się energia elektryczna z częstotliwością fal przedostających się do membrany mikrofonu.

Domowe karaoke – jaki mikrofon wybrać?

Jest to powód przemawiający za brakiem konieczności stosowania dodatkowego zasilania w tychże modelach mikrofonów. Dzięki temu są one znacznie bardziej odporne i nie zniekształcają dźwięków z powodu wilgoci i innych warunków zewnętrznych. Dlatego właśnie mikrofony dynamiczne pojawiają się na scenach oraz podczas różnych koncertów.

Podejmowanie decyzji

Jak widać, możliwości są dwie. Ze względu na ich duże zróżnicowanie pod względem przeznaczenia, funkcjonalności orz możliwości, nie ma żadnego problemu z wyborem odpowiedniego dla siebie i na własne potrzeby modelu mikrofonu. Jeśli nie ma się wysoce postawionych wymagań względem domowego karaoke, warto postawić na mikrofony dynamiczne.

Można tutaj pokierować się także ich niższą ceną. Tego rodzaju urządzenia są dostępne już od kilkudziesięciu złotych. Im lepsza jakość, tym wyższa cena. Warto jednak pokusić się o dołożenie kilku złotych, by cieszyć się pewniejszym mikrofonem przez znacznie dłuższy czas i nie tracić przy tym na podstawowej pożądanej jakości.

Najczęściej polecane

Jeśli decyzja zostanie podjęta, a jej efektem będzie pragnienie zakupu mikrofonu dynamicznego, można pomyśleć o produktach oferowanych przez firmę Shure. Godne polecenia są także modele prezentowane przez znaną wielu markę Behringer. Ważną wskazówką podczas zakupu mikrofonu jest fakt, iż najlepiej dokonywać zakupu bezpośrednio u producentów. W internecie mona bowiem natrafić na podróbki, które kompletnie nie przypominają oryginałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here