Laptopy powystawowe – jakie mają zalety i dla kogo jest to dobre rozwiązanie

Przed zakupem nowego sprzętu komputerowego, czy to do domu, do firmy, czy do pracowni zastanawiamy się na jaki model, parametry, a także rodzaj laptopa postawić. Opcje techniczne to oczywiście najistotniejsza kwestia. Jednak po wyborze odpowiednich parametrów przychodzi czas na cenę jaką trzeba za nie zapłacić.

Laptopy powystawowe – dobra jakość w niższej cenie

Kwota, którą trzeba wydać jest największą zaletą tego typu laptopów. W tym przypadku za praktycznie nieużywane sprzęty można zapłacić znacznie mniej, niż za tej samej klasy komputer oznaczony jako nowy. Niektórzy błędnie sądzą, że laptopy powystawowe były przez cały swój okres stania na ekspozycji używane przez potencjalnych kupujących. Prawda jest taka, że takie komputery są co prawda włączone i ich dysk pracuje, ale nie można na nich w normalny sposób pracować. Wszystkie aplikacje poza pulpitem są zablokowane. Nie mają one również dostępu do internetu. W efekcie kupujący mają możliwość wyłącznie sprawdzenia jak działa klawiatura oraz touchpad. Nie ma również obaw przez zainfekowaniem wirusami laptopa dzięki wspomnianemu braku dostępu do sieci. Laptopy powystawowe maja za to wgrane już oprogramowanie. Będzie to zaletą dla tych, którzy chcą przynieść komputer do domu i po prostu zacząć go używać. Minusami takiego rozwiązanie będzie fakt iż sprzęt może posiadać drobne rysy, przebarwienia, czy wytarte przyciski na klawiaturze. Nie należy się jednak obawiać niczego więcej, ponieważ laptopy na wystawach są przymocowane. Takie zabezpieczenie chroni je przed upadkami, które mogą powodować poważniejsze uszkodzenia.

Laptopy powystawowe – gdzie kupić i dla kogo

Laptopy powystawowe zabrane z witryn sklepowych lub pochodzące z marketów wielkopowierzchniowych znaleźć można w mniejszych sklepach. Mogą one być tak stacjonarne, jak i internetowe i będą zajmowały się sprzedażą tanich laptopów. Do nich należeć będą również te poleasingowe, czy z drugiej ręki. Niewątpliwie dobrze jest zapoznać się z ofertą sklepów działających w sieci. Wszystko przez to, że można tam znaleźć dokładne dane techniczne proponowanych laptopów, a także zdjęcia. Decydując się na zakup należy sprawdzić jaką dostanie się gwarancję. Dobre sklepy oferują około 12-nasto miesięczną opiekę serwisową na laptopa. Krótszy czas będzie obowiązywał na baterię, czy zasilacz. Wiemy już, że takie laptopy powystawowe można kupić w sieci np. w tym miejscu. Takie działanie zabezpieczone jest polskim prawem. Daje ono nabywcy możliwość zwrotu zakupionego towaru w nienaruszonym stanie, bez podawania przyczyny przez okres 14 dni. W związku z czym zakupy przez internet, nawet sprzętu komputerowego stały się dużo bezpieczniejsze. Powstaje pytanie kto powinien zdecydować się na laptopy powystawowe. Z cała pewnością będzie to dobre rozwiązanie dla osób prywatnych, ale skorzystać mogą z niego również właściciele małych firm. Wszystko zależy od tego na jakich parametrach zależy potencjalnemu kupującemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here