Laptopy powystawowe – czy warto się nie dLaptopy powystawowe – czy warto się nie decydować?ecydować?

Recykling nie dotyczy tylko plastikowych butelek czy kartonów. Może, a wręcz powinien on nawet obejmować sprzęt RTV czy AGD. Jednym z przykładów są laptopy powystawowe. Sprawdzamy, czy warto w nie inwestować nasze pieniądze.

Podaj dalej, czyli recykling

Ekolodzy biją na alarm, że ludzie nie dbają o planetę i wciąż nie potrafią przekonać się od idei recyklingu. Nie jest to czas i miejsce, by mówić o tym, kto ponosi za to winę i jak podnieść procent surowców poddanych recyklingowi. Jednak faktem jest, że „drugie życie” otrzymują tylko niektóre śmieci. Są to: papier, plastik, szkło. Wszystko inne, co nam się zepsuje lub znudzi ląduje w koszu ze zmieszanymi odpadami lub, w przypadku sprzętu RTV czy AGD, bezpośrednio na wysypisku, które poddaje je specjalnej utylizacji. A przecież część z nich można sprzedać z zyskiem. Właśnie z tego założenia wychodzą sklepy, które odkupują od wielkopowierzchniowych marketów laptopy z wystaw i następnie sprzedają je jako laptopy powystawowe.

Laptopy powystawowe – czym są?

Z pewnością domyślasz się, czym może być laptop powystawowy. Już sama nazwa zdradza jego przeszłość. Laptopy powystawowe to urządzenia, które znajdowały się na wystawach w elektromarketach i służyły za swojego rodzaju „tester” (zupełnie jak w drogerii). Ogólnie rzecz ujmując, laptop ten praktycznie niczym się nie różni od nowego urządzenia, bowiem jego specyfikacja jest identyczna. Z pewnością przez myśl przeszło ci, że laptop powystawowy jest już mocno używany. Skoro stał przez ileś tygodni czy miesięcy na półce, to zdążył już stracić sporo „świeżości”. To nie do końca tak, bowiem taki laptop nigdy nie był używany, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Przejdź się do sklepu, gdzie sprzedają laptopy i zobacz, ile i w jaki sposób możesz ich używać. Ograniczysz się jedynie do sprawdzenia płynności działania touchpada czy komfortu korzystania z klawiatury. Nie podniesiesz go, nie przesuniesz czy nie zrzucisz, bowiem jest on przytwierdzony do podłoża. Żadnych wirusów, niemal żadnych uszkodzeń czy przepełnionego dysku. Ich główną wadą może być nieco „zmęczony” dysk twardy (z uwagi na całodzienną pracę) oraz nieco wytarte klawisze.

Ile kosztują laptopy powystawowe?

Laptopy powystawowe nie mają zbyt wielu wad, zaś lista ich zalet sprawia, że są dobrą alternatywą, gdy nie chcemy wydawać zbyt wiele na nowy sprzęt. Ile więc kosztuje taki laptop? Ceny są różne, jednak z reguły laptopy powystawowe kosztują około 30% mniej niż nowy sprzęt. Kliknij w ten link i zobacz przykładowe ceny różnych laptopów. Jeżeli laptop X kosztuje w sklepie 3000 złotych, za taki sam laptop powystawowy zapłacimy około 1000 złotych mniej.

Przejdźmy zatem do odpowiedzi na pytanie z tytułu. Czy warto zdecydować się na zakup laptopa powystawowego? Naszym zdaniem tak. Jeżeli nie jesteś typem osoby, która musi mieć wszystko najnowsze i najdroższe lub po prostu lubisz wykorzystywać okazje, by kupić tanio dobry sprzęt – laptopy powystawowe są wręcz skrojone pod ciebie. Za dużo mniejsze pieniądze otrzymujesz produkt, który niemal w niczym się nie różni od nowego i działa tak samo dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here