Kontrolery do PC – który wybrać?

Gracze pecetowi mają największy wybór kontrolerów ze wszystkich. Do komputera można podłączyć niemal każdy sprzęt, stąd tak duży ich wybór. W zależności od gatunku gry, peryferia potrzebne do jej obsługi mogą się różnić. Na jakie się zdecydować? Sprawdź, który z nich wybrać.

Mysz i klawiatura

Posiadając komputer stacjonarny musisz mieć mysz i klawiaturę. Są to podstawowe narzędzia do obsługi peceta. Kupując je z myślą o podstawowych zadaniach, nie możemy liczyć na wygodę podczas grania. Dlatego warto wyposażyć się w modele przeznaczone dla graczy.

Mysz powinna cechować ergonomią i szybkością reakcji. Dobrze wyprofilowana obudowa zapewni komfort grania i pozwoli czerpać przyjemność z wielogodzinnych sesji. Zwróć uwagę na DPI, czyli rozdzielczość myszki. Im mniejsza wartość, tym wolniej będzie się poruszać kursor, a to wymaga przesunięcia jej po większej powierzchni biurka. Dla graczy ważne będzie możliwie największa liczba, którą można regulować odpowiednim przyciskiem.

Atutem myszki dla gracza będą dodatkowe przyciski, które można konfigurować. Dzięki temu zyskasz możliwość tworzenia skrótów za pomocą kontrolera.

Klawiatura powinna mieć jak najmniejszy skok klawisza. Urządzenie posiadające tę funkcję szybciej reaguje na komendy. Jest to szczególnie istotne w grach, które wymagają szybkiej reakcji. Nie zaszkodzi podświetlenie, które wyróżni najczęściej używane klawisze.

Dodatkowym atutem tego typu sprzętu jest design. Niejednokrotnie futurystyczny i rzucający się w oczy. Podkreślać go mogą różnokolorowe diody.

Mysz i klawiatura

Kierownica

W gry z gatunku wyścigowych najlepiej grać na dedykowanym kontrolerze. Gry na kierownicę są szczególnie popularne wśród fanów motoryzacji. To właśnie z myślą o nich powstał ten sprzęt.

Kierownica podłączana do komputera pozwoli poczuć się jak na prawdziwej trasie. Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w wyścigach, czy rozwozisz towar tirem, ten kontroler będzie rozwiązaniem lepszym od grania na klawiaturze.

W skład dobrego kontrolera, poza kołem, wchodzą pedały i skrzynia zmiany biegów. Najlepsze modele pozwalają zmieniać biegi manualnie i korzystać ze sprzęgła, hamulca oraz gazu. W podstawowych modelach znajdziemy mniejsze wyposażenie, co nie musi odbierać przyjemności z gry. Łatwiej go wtedy zamontować na biurku. Ilość zajmowanego miejsca może mieć duże znaczenie.

Kierownica

Pad

Pady są znane miłośnikom gier sportowych. Najlepiej sprawdzają się podczas gry w piłkę nożną lub koszykówkę, ale znajdą zastosowanie również w platformówkach i wielu innych.

Dobry pad posiada dwa analogi i krzyżak, służące do kontroli postaci i kamery. Poza tym ma cztery przyciski główne, pozwalające wydawać polecenia kierowanym postaciom. Przyciski na przedniej ściance to tzw. triggery i odpowiadają za dodatkowe opcje – wywołanie menu lub zmiana gracza. Wszystko w obudowie dopasowanej do dłoni.

Najlepiej kupić wersję bezprzewodową, która posiada wbudowany akumulator. Nie ma ryzyka wyrwania kabla podczas intensywnej rozgrywki. Na jednym ładowaniu można grać przez kilka godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here