Cyfrowy polaroid – polecane modele

Jeszcze do niedawna cyfrowe aparaty były traktowane jako niewielkie zabawki. Teraz sprawdzają się także w przypadku osób o znacznie wyższych wymaganiach co do tego rodzaju sprzętu.

Wyróżnia je pewne oryginalne połączenie nowoczesności technologicznej z analogowym duchem przeszłości. Obecnie znacznie większą popularnością od standardowych modeli aparatów cieszą się smartfony, ponieważ są wyposażone nierzadko w aparat zapewniający porównywalną jakość zdjęć.

Tym większym zaskoczeniem może być, że konsumenci decydują się także na zakup aparatów fotograficznych umożliwiających natychmiastowy wydruk stworzonej fotki. Warto zatem zapoznać się z ofertą tego typu urządzeń, zanim zdecyduje się na zakup jednego z nich.

Produkt wart uwagi konsumentów

Kiedy to w 2013 roku pojawił się model aparatu, wyglądem przypominającego zabawkę, jednak wyposażoną w funkcję natychmiastowego druku zdjęcia, okazało się, że jest to głęboko skrywane w sercach konsumentów pragnienie i marzenie powrotu do sprzętu o analogowych właściwościach.

Sprzęt ten zrobił bowiem niesamowitą furorę. Co więcej, zapoczątkował on gromki powrót tego typu urządzeń do łask. Oferowane aparaty zapewniają więc zaawansowaną technologię w połączeniu z analogowym designem i formą.

Na jaki model się zdecydować?

Co do aparatów z natychmiastowym wydrukiem, różni je nie tylko kształt, i rozmiar, ale także parametry techniczne. Jednym z polecanych modeli jest Fujifilm Instax Mini 8 będący prekursorem wspomnianego wyżej trendu. Występuje on w szerokiej gamie kolorystycznej.

Do jego działania potrzebne są dwie baterie typu AA. Aby uzyskać najlepsze efekty, obiektyw nie powinien znajdować się bliżej, niż 60 cm od fotografowanego obiektu. Może to stanowić pewne utrudnienie w przypadku chęci wykonania selfie. Zdjęcia są wykonywane w formacie 62 x 46mm.

Cyfrowy polaroid – polecane modele

Inny model wart uwagi to Fujifilm Instax Mini 70. Jest to nowsza wersja wyżej wspomnianego aparatu. Umożliwia on już wykonanie selfie w wysokiej jakości, dzięki możliwości ustawienia jasności i ostrości nawet w momencie ustawienia obiektu blisko kamery. Najlepszy kadr można uchwycić dzięki wbudowanemu lusterku. Aparat można także ustawić w trybie samowyzwalania. Opcja ta umożliwia proste wykonywanie fotografii grupowych.

Niewielkie rozmiary to także atut aparatu Polaroid Snap. Co więcej, obsługuje on karty MicroSD, a także posiada wbudowany port USB. Urządzenie wyposażono także w lampę LED. Istnieje także możliwość skorzystania z papieru Zink w aparacie, który zamienia zdjęcia na naklejki.

Nowszą wersją Polaroid Snap jest Polaroid Snap Touch. Wyposażono go w wyświetlacz LCD, dzięki czemu ma się możliwość zachowania większej kontroli nad wykonywanym zdjęciem. Dzięki urządzeniu można wykonywać także zdjęcia w rozdzielczości HD, natomiast stabilizator obrazu zapewnia zdjęcia w wysokiej jakości bez rozmazywania. Urządzenie posiada także Bluetooth ułatwiające połączenie z telefonem.

Ostatnim modelem wartym uwagi jest Polaroid 300. Wyróżnia go kompaktowość, jednak być może na tym się kończy. W pozostałych kwestiach model ten przypomina Instax Mini8. Różnicą może być jedynie mniejszy wybór barw, w których występuje oraz większa wytrzymałość na wstrząsy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here