Używany komputer nie jest taki zły

Żyjemy w dekadzie, która zdaje się być dekadą urządzeń mobilnych. Smartfony w ciągu praktycznie 10 lat przejęły 80% zadań, które dotychczas wykonywaliśmy na komputerach osobistych. Przeglądanie internetu, komunikacja tekstowa, głosowa i wideorozmowy, korzystanie z mediów społecznościowych, oglądanie filmów, operacje bankowe itd. Praktycznie to wszystko na co dzień wykonujemy na ekranach smartfonów. Są jednak zastosowania w których komputer PC jest rzeczą kompletnie niezastąpioną.

W niektórych sytuacjach na PC-tach pracuje się o wiele wydajniej i wygodniej niż na smartfonach, a niektóre zadania są albo trudno wykonalne, albo kompletnie niewykonalne bez odpowiedniego komputera. To tak jak z transportem drogowym – do podróżowania wykorzystujemy samochód osobowy, jednak gdy trzeba przewieźć cięższy ładunek potrzebna jest ciężarówka. Wywód na ten temat można by prowadzić całymi godzinami.

Gdzie jednak znaleźć dobry komputer, taki który będzie charakteryzował się dobrą ceną, a jednocześnie posiadał dobre parametry techniczne i był solidnie wykonany? W zależności od tego czy potrzebujemy laptopa czy komputera stacjonarnego, to kupno nowej, dobrej jednostki (w zależności od parametrów sprzętowych) może wygenerować koszt zaczynający się od 1500 wzwyż. Często więc albo odmawiamy sobie kupna takiego komputera jaki byśmy chcieli i kupujemy tańszy model, albo bierzemy sprzęt na raty. Jednak czy aby na pewno potrzebujemy fabrycznie nowej jednostki?

Coraz większą popularnością wśród klientów cieszy się sprzęt komputerowy poleasingowy. Co jakiś czas firmy, a w szczególności duże korporacje wymieniają swój park komputerowy na nowe modele. Wyprzedają one wtedy w bardzo atrakcyjnych cenach swoje stare komputery, nierzadko charakteryzujące się naprawdę bardzo dobrymi parametrami sprzętowymi. Komputery poleasingowe są świetną opcją kiedy nie mamy na zbyciu kilku tysięcy, a chcemy mieć dobry komputer. Salony z takimi komputerami funkcjonują praktycznie w każdym większym mieście w Polsce, a prowadzona jest również sprzedaż internetowa.

Wśród takich używanych komputerów na szczególną uwagę zasługują laptopy poleasingowe. Często są to bardzo dobrej jakości modele biznesowe, które charakteryzują się mocnymi podzespołami, wytrzymałą baterią, ekranem 14″ i solidną obudową. Nie rzadko posiadają również slot na kartę SIM. Te parametry sprawiają, że wręcz idealnie nadają się one do przenoszenia. To czyni z nich bardzo dobrą propozycję dla studentów i osób, które bardzo często podróżują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here